Eksperdid peavad maksuviivise intressi liialt kõrgeks ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Riik teenib hilinenud maksetelt aastas 21,9 protsenti intressi, kuid maksuekspertide hinnangul pole hiiglaslik intressimäär põhjendatud ning vajab langetamist, kuid rahandusminsteeriumi hinnangul on see igati asjakohane.

Iga hilinenud makse pealt hakkab võlglasele jooksma viivis, mis on 0,06 protsenti päevas ning teeb aasta peale 21,9 protsenti, kirjutab Äripäev.

Ernst & Young Baltic AS-i partner Ranno Tingas märkis, et maksukorralduse intress võiks olla vähemalt kaks korda väiksem kui praegu, kuid tõdes, et kui see oleks vaid paar protsenti aastas, siis kaotaks see juba oma peamise eesmärgi, milleks on motiveerida maksukohustusi õigel ajal tasuma.

Maksumaksjate liidu juhi Lasse Lehise sõnul tuleb intressimäära vähendada vastavalt finantsturgudel toimuvale. "Maksuintressil on kaks eesmärki – kahju hüvitamine võlausaldajale ja võlgniku mõjutamine kohustust õigel ajal täitma. Kui kahju väheneb, siis järelikult trahvi komponent ajaga suureneb," ütles ta.

Rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsler Dmitri Jegorov leiab, et intressimäär pole liiga kõrge või oma aja ära elanud, kuna eeskätt tuleb arvestada, et maksukorralduse seaduse intress pole mitte klassikaline intress võlanõudelt, vaid nii intress kui ka tasu kohustuse täitmata jätmise eest.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: