Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Toomla: Ratase lahkumisel riigikogust võib Keskerakond riigikogu aseesimehe koha kaotada

Foto: Jaanus Lensment/Postimees/Scanpix

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas tõdeb, et soovib võtta Eesti Olümpiakomitee presidendi kohale kandideerimist tõsiselt. Ratas on kohtunud ka Keskerakonna esimehe Edgar Savisaarega, kes teda toetab. Politoloog Rein Toomla tõdeb, et Ratase lahkumine riigikogust võib tuua kaasa olukorra, kus Keskerakond kaotab riigikogu aseesimehe koha.

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas ütleb, et kaalus tükk aega, kas kandideerida Eesti Olümpiakomitee presidendi kohale või mitte. Tulemused selguvad 15. aprillil ja varem on prognoose keeruline teha. Kui Jüri Ratas võidab, tähendab see lahkumist poliitikast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma olen veendunud, et Eesti Olümpiakomitee presidendi ametikoht on igapäevane töö esmaspäevast pühapäevani. See tõesti tähendab seda, et minu puhul, kui mina selle konkursi võidan, et lahkun riigikogust ja ka poliitikast," ütles Ratas.

Enne Olümpiakomitee presidendi valimist valib riigikogu korraliselt uue juhatuse. Politoloog Rein Toomla sõnul muutub olukord keeruliseks siis, kui Jüri Ratas valitakse kõigepealt riigikogu aseesimeheks ja siis ka olümpiakomitte presidendiks. Kui Ratas lahkub, et pruugi aseesimehe koht jääda enam Keskerakonnale vaid sellele kohale võidakse valida näiteks keegi opositsioonilisest Vabaerakonnast.

"Paistab, et Jüri Ratas on vastuvõetav ka teistele fraktsioonidele. Siis kui sinna tuleb täiesti uus inimene - ei tea. See on päris huvitav küsimus, kelle Keskerakond võiks esitada. ja kas see üldse osutubki valituks," spekuleeris Toomla.

Jüri Ratas tõdes, et tema saamist olümpiakomitee presidendiks toetab ka erakonna esimees Edgar Savisaar.

"Me oleme vestelnud sellel teemal ja ma usun, et ta toetab mind minu püüdluses," sõnas Ratas.

Eilses intervjuus "Aktuaalsele kaamerale" ütles Edgar Savisaar, et Jüri Ratas on tema hinnangul väärikas kandidaat nii olümpiakomitee presidendi kui ka riigikogu aseesimehe kohale.

Politoloog Rein Toomla sõnul oleks Ratase saamine olümpiakomitee presidendiks erakonnale uhkuseks. Samas võiks arvestada ka seda, et Ratas on toetanud erakonna esimehe valimisel Savisaare vastaskandidaati Kadri Simsonit ning on varem ka ise erakonna esimehe kohale kandideerinud.

Sellisel juhul saaks Savisaar Toomla sõnul lahti kibedast konkurendist. Juhul, kui Jüri Ratas peaks riigikogust lahkuma, tuleb tema asemel Keskerakonna fraktsiooni Maardu abilinnapea Vladimir Arhipov. Politoloog Rein Toomla ütleb, et Jüri Ratase lahkumine poliitikast nõrgendab ka Kadri Simsoni positsioone.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: