Tartus jõhkralt läbi pekstud mees paraneb ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Politsei.
Politsei. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Oma lapse ees Tartu kesklinnas läbipekstud Jaanuse tervis on juba parem. Rünnakut ennast mees aga mälukaotuse tõttu ei mäletagi.

Jaanus, kes reede õhtul vandaalitsenud noortekampa korrale kutsus ning kellele pärast seda kallale tungiti ei mäleta ise juhtunust midagi. Tema mälestused lõppevad seal, kus ta töölt koju jõudis ning algavad uuesti pärast haiglaskäiku, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Ma käisin pühapäeval sealt korraks läbi ja ei tekkinud üldse mingit tunnet. Ma läksin küll valesse kohta, ei käinud täpselt seal kohas, kus see juhtus, sest ma ei osanud," ütles Jaanus.

Tervis on Jaanusel juba parem - paistetus ja kerge peavalu hakkavad taanduma. Kuid hulga suuremat muret tundis Jaanus selle pärast, missuguse jälje jätab reedel juhtunu tema kolmeaastasele pojale. Praegu paistab siiski, et ka poiss saab hakkama.

"Täna käisime psühholoogi juures ja tema ütles, et tundub, et ta saab sellest probleemist aru. Peab temaga rääkima, seal samas kohas temaga käima, aga ta on tubli, rõõmsameelne poiss ja saab hakkama," ütles ta.

Ühtlasi tõdeb Jaanus, et ilma abivalmis inimeste kodanikujulguseta võinuks asjad nii tema kui ka poja jaoks minna palju halvemini, sestap saadab Jaanuse pere kõigi abistajate poole teele tänusõnad. Praegustel andmetel ründas Jaanust esmalt üks noormees, temaga liitusid teised ja ehkki Jaanus kaotas teadvuse, jätkasid noored peksmist.

Tartumaa alaealiste komisjoni juhi, politseikapten Marina Padari sõnul tekitab taolist massipsühhoosi kambavaim.

"Kui üks juba lööb, lähevad teised ka punti ja siis toimub selline grupipeksmine. Pärast on väga raske teha selgeks, kes alustas, kelle mõte see oli või kust üldse selline mõte tuli, et kellegile minna kallale," rääkis Padar.

Olulist rolli mängib taolistel juhtudel ka alkoholist tulenev piiritunde kadumine. Seda enam tunneb suurem osa süüdlasi pärast mõistuse selginemist ennast väga halvasti.

"Suurem osa nendest tunneb piinlikkust, neil on halb olla, nad on valmis minema vabandama. Nad on valmis tegema kõik selleks, et kannatanul saaks olema parem. Aga on ka neid noori, kellel võibki see olla käitumisstiil," lisas Padar.

Peksmisega seoses on politsei kinni pidanud praegu kaks noormeest.

Tartu politseijaoskonna juht Veiko Järva ütles, et 4. märtsil Küüni tänaval toimunud peksmise täpsemate asjaolude selgitamiseks käivitas politsei kriminaaluurimise karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb avaliku korra rasket rikkumist.

Järva sõnul pidas politsei kahtlustatavana kinni 20-aastase ja 23-aastase mehe ning tuvastati ka inimesed, kes nägid peksmist.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: