Põlvamaal peeti töömessi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: Postimees/Scanpix


Statistikaameti viimaste andmete kohaselt on Põlvamaal tööealiste inimeste arv vähenenud ligemale 800 inimese võrra, pannes Põlvamaa töötute arvu poolest Eestis neljandale kohale. Selleks, aga et töötust maakonnas vähendada peeti seal täna esimest töömessi.

Põlvamaa ligemale 11 000 tööealisest inimesest otsivad täna tööd 860. See teeb kogu maakonna töötusemääraks 7,9 protsenti samas kui Eesti keskmine on 5,2 protsenti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mehi ja naisi on enamvähem võrdselt, aga tõesti see 860 on ju meil hajali Põlvamaal, nad ei ole kõik Põlvas või Räpinas, nad on üle maakonna," ütles Töötukassa Põlvamaa osakonnajuhataja Katri Mandel.

Ja kuigi tööotsijate seas on mehi ja naisi enamvähem võrdselt selgus tänasel Põlvamaa esimesel töömessil, et suuremat puudust tuntakse tööturul just meestest.

"Kahjuks on Põlvamaal jah meestööjõuga suhteliselt kitsas, et ega väga ei käi. Kui kuulutuse paned, siis kuu aja jooksul ei pruugi mitte ühtegi tulla," ütles OÜ Omnirem juhataja Enn Rüga

Kokku on aga Põlvamaal hetkel 105 tööpakkumist 196 töökohale.

"Meil on puidutööstust, meil on toitlustust, meil on teenindust, meil on kaks kooli otsivad pedagooge ja abitöötajaid nii et tegelikult on väga erienviad tööpakkumisi," märkis Katri Mandel.

AS Pinest personali assistent Kristi Juhanson ütles, et spetsiifilistele kohatadele on kandideerijaid väga vähe.

Üks võimalus sellise kuristiku ületamiseks on Katri Mandeli sõnul lisaks CV saatmisele leppida ettevõttega kokku ka kokkusaamine.

"Sellepräast, et mitte kunagi sa ei tea, et see mida räägib sulle naabrimees, kas see on see, mis sobib mulle, et mine ise kohapeale ja vaata," ütles Mandel.

Tänane Põlvamaa töömees toimus esimest korda ning siin oli kohal 21 erineva ettevõtte esindajad tutvustamaks oma pakkumisi.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: