Harju- ja Raplamaa elanikud vaidlustasid kohtus Rail Balticu eelistatud trassivaliku ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

16 Harju- ja Raplamaa elanikku ja kaks külaseltsi vaidlustasid eile Tallinna halduskohtus Harju maavanema poolt eelistatud Rail Balticu trassivaliku.

Eelistatud trassikoridori vahetus läheduses elavad inimesed paluvad kohtul kohustada Harju maavanemat lisama trassi eelvalikusse tagasi menetlusest välja jäetud trassialternatiivid ja keelata maavanemal vastu võtta maakonnaplaneeringut üksnes ühe trassialternatiiviga.

"Leiame, et 37-70 miljonit eurot kallima, kõige rohkem inimesi mõjutava ning väga oluliste keskkonna riskidega trassi valimine ei vasta Eesti riigi huvidele ja Eesti kodanike õiglustundele," märkisid vaidlustajad.

Hagi esitajad taotlevad, et kohus rahuldaks esialgse õiguskaitse taotluse ning kohustaks Harju maavanemat lisama Harju maakonnaplaneeringu menetlusse Rail Balticu raudtee trassi koridori asukoha määramisel sealt välja jäetud kaks alternatiivset trassikoridori.

Kiili valla Kangru alevikku oma viieliikmelisele perele kodu rajava Meelis Šokmani sõnul on Kangru külaseltsi kui teiste nn läänetrassi äärde jäävate asumite elanikud ning neid ühendavad külaseltsid juhtinud 2014. aasta sügisest nii Harju maavanema, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, teiste asjasse puutuvate ministeeriumite kui ka peaministri tähelepanu olulistele vigadele Rail Balticu trassieelistuse valikus.

"Oleme toonud välja hulga jämedaid arvutus- ja kaalutlusvigu. Neist osa on trassi planeerijad parandanud, ent sellest hoolimata on meie arvates meelevaldsetele põhjendustele tuginedes langetanud Harju maavanem otsuse eelistada nn läänetrassi," märkis Šokman.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: