Kevadisel koerakaka koristamisel tasub olla ettevaatlik

Foto: ERR

Koertel-kassidel on solkmed ning praegu lemmikute väljaheiteid koristades, tasuks olla ettevaatlik, et nendes säilinud parasiidid ka inimesele külge ei hakkaks.

Lume alt välja sulanud heitmed on hea koht parasiitide munade valmimiseks. Need on ohtlikud nii inimestele kui teistele loomadele. Sealt võib saada näiteks solkmed.

Koera-kassi solkmed ei taha tegelikult elada inimese sooltes, vaid liiguvad sealt edasi mujale kehasse, näiteks silma, rääkis loomaarst Tiina Toomet „Terevisioonis“.

Sestap tuleks lume alt välja sulanud koerakaka koristamisel olla ettevaatlik – kindlasti ei tasu seda teha paljakäsi.

Tiina Toomet soovitab mitte ära oodata, mil koer hakkab teistmoodi käituma ning ilmneb, et loomal on mõni parasiit, vaid ennetada nende saamist vastavate ravimitega.

Kuna lemmikloomade väljaheidete kaudu parasiitidega nakatumine muutub aktuaalseks just kevaditi, otsustas Tiina Toomet koos Aleksei Turovskiga jagada huvilistega teadmisi „lemmikloomadest“ kes elavad meie lemmikloomade peal. Nende loengut saab minna kuulama pühapäeva keskpäeval Tartu loodusmuuseumisse.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: