EL tegeleb Egiptuse lennundusjulgestuse olukorra parandamisega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Euroopa Komisjoni asepresident ning EL-i välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Federica Mogherini sõnul teevad EL-ile muret väljaspool Euroopa Liitu ilmnevad lennundusjulgestuse probleemid.

Mogherinile tegi vastava arupärimise Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet seoses Egiptuse lennujaamade turvaolukorraga pärast möödunud aastal juhtunud Siinai lennukatastroofi.

Paeti sõnul puudutab Egiptuse lennujaamade turvaolukord otseselt ka Eestit, sest Egiptuses käib jätkuvalt puhkamas palju Eesti inimesi ning ka paljude teiste Euroopa riikide kodanikke, mistõttu peab ka EL huvi tundma Egiptuse lennujaamades toimuva suhtes.

Mogherini nõustus, et kuigi rahvusvaheliste normide järgi vastutab lennundusjulgestuse eest kindlalt asukohariik, teevad EL-ile muret väljaspool tema piire ilmnevad probleemid, eelkõige kui need puudutavad EL-i suunduvaid lende.

Mogherini märkis, et Euroopa Komisjon ja EL-i liikmesriigid teevad lennundusjulgestusega seotud riskide analüüsimisel koostööd Egiptuse ametiasutustega ning otsivad lahendusi haavatavuste kõrvaldamiseks.

Mogherini selgitas, et EL osaleb väga aktiivselt rahvusvahelise tsiviillennunduse organisatsiooni (ICAO) kehtestatud lennundusjulgestuse rahvusvaheliste standardite jõustamisel ning toetab riikide jõupingutusi rangete lennundusjulgestusstandardite rakendamisel.

"Lisaks sellele kaalub komisjon võimalusi luua EL-i tasandil vahend, mis võimaldab kiiresti reageerida kiireloomulisele teabele selliselt, et lennundusjulgestust saaks kiiresti suunata otsese ohu vähendamisele ning tsiviillennunduse kaitse tõhususe suurendamisele," ütles Mogherini.

Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet tegi Euroopa Komisjonile arupärimise, et uurida üldist turvaolukorda nii Sharm el Sheikhi lennujaamas kui ka kogu Egiptuses.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: