Jõhvi tööotsijad näitasid üles suurt huvi Viljandi suurettevõtete pakkumist vastu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Jõhvi töömessil käinud tööotsijad ilmutasid suurt huvi Viljandi suurettevõtete pakkumiste vastu ja mõni neist inimestest on valmis koguni Viljandisse kolima. Pole võimatu, et tänu Viljandi linna algatusele hoogustub Eesti-sisene ränne piirkondadesse, kus on pakkuda hea palgaga töökohti ja kus vajatakse häid töökäsi.

Ida-Virumaal on praegu arvel ligi 8000 töötut, mis on 1300 võrra rohkem kui aasta tagasi. Jõhvi töömessil oli väljas 40 tööandjat 300 vaba töökohaga, lisaks on maakonnas töötukassa vahendusel saadaval 500 töökohta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Loomulikult, need töökohad ei ole üks-üheselt need, mida vajaksid inimesed, kes on koondatud VKG-st, aga ümber õppida on võimaik. Me motiveerime inimesi ümber õppima," rääkis töötukassa Ida-Virumaa osakonna juhataja Anneki Teelahk.

Jõhvis olid eile kohal ka viis ekspordile suunatud Viljandi suurettevõtet, mis on kohe valmis palkama umbes sada töötajat.

"On huvi tuntud just mehhatrooniku elukutse vastu, kuna Narvas seda õpetatakse. Ja ma näen, et nii mõnigi vast tuleks meile tööle," arvas AS Viljandi Aken ja Uks personalijuht Heliko Sauka.

"Palganumber ei olegi see esimene küsimus, ikkagi üürikorterid ja kuhu elama tulla, on probleem," ütles AS Toom Tekstiil personalijuht Inga Kree.

Viljandi linnapea Ando Kiviberg kinnitas, et väljast tulevatele töötajatele on ehitatud korterid.

"Üks selleks tarbeks spetsiaalselt ehitatud 72 korteriga üürikortermaja on valmis, teist praegu tehakse. On kuulda, et nii mõnelgi kohalikul arendajal on praegu plaan olemas seda rida jätkata. Kui on elukoht koos töökohaga pakkuda, siis on kindlasti edu võimalused suuremad," rääkis Kiviberg.

Tööotsija Nina ütles siiski, et tema Viljandisse ei koliks. "Mu kodu on siin, korter on siin ja lähedased on siin. Kõik on siin," ütles ta.

Kolimise mõttes kahtles ka Vitali. "Viljandil linnal pole viga, juba nõukogude ajast on see hea ja ilus linn. Aga sinna kolida... ei tea. Normaalne linn," rääkis ta.

Igor aga oleks valmis kolima, kuid mitte päriseks. "Soovitav on, et nädalavahetusel saaksin tagasi pöörduda oma kodulinna," ütles ta.

Kiviberg loodab eilse Jõhvis käigu tulemusel linna ettevõtetesse meelitada vähemalt 30 uut töötajat, mis muu hulgas tähendab ka seda, et neil tuleks aidata leida taskukohase hinnaga eluase.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: