Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Keskerakonna Harjumaa piirkonna esimees jäi täna valimata, Jõgevamaal ja Saaremaal jätkab senine juht

{{1458403778000 | amCalendar}}
Foto: Hanna Samoson/ERR

Keskerakonna Harjumaa piirkonna esimeest täna ei valitud, sest kvoorumit ei saadud kokku. Jõgevamaa piirkonna juhina jätkab Andres Vään ning Saaremaal Janne Nurmik

Keskerakonna kongressi järel jätkunud Edgar Savisaare ja Kadri Simsoni toetajate võimuvõitluse käigus on peetud lahinguid mitmes partei piirkonnaorganisatsioonis. Täna oli ühe suurima - Harju piirkonna kord, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuigi 149 kohale tulnud inimest ei andnud kokku vajalikku kvoorumit, ennustati kuluaarides võitlust senise piirkonna juhi ja Loksa linnapea Värner Lootsmanni ning Maardu abilinnapea Vladimir Arhipovi vahel.

Viimase sõnul polnud tal aga soovi üldse kandideeridagi. " Tegelikult seda spekulatsiooni ma olen kuulnud küll, et minu soov oli kandideerida, aga see ei vasta tõele. Minul sellist soovi hetkel ei ole ja ei ole olnud," kinnitas Maardu linnapea.

Arhipov lisas, et kui keegi oleks tema kandidatuuri üles seadnud, oleks ta end taandanud ja kinnitas, et Lootsmann on võimekas juht.

Ligi 25 aastat Keskerakonnas olnud Lootsmann ütles, et teda isegi ei huvita, kas korduskonverentsil keegi tema vastu üles seatakse. Ta lisas, et seisab nende asjade eest, mida oluliseks peab.

Erakonnakaaslastele peetud kõnes ütles Lootsmann, et tuleb vastata küsimusele, kas erakond eksisteerib selleks, et saada palju hääli või selleks, et pääseda võimule. "Olgem ausad, kui erakonnal on pidevalt ikka tõepoolest reiting 25 kuni 24 protsenti ja ta peab istuma omas liivakastis ning ainult oma kühvli ja ämbrikesega mängima, no kaua sa mängid? Tahaks nagu teistega ka koos mängida," rääkis Lootsmann.

Ta lisas, et kuni partei pole koalitsioonis, ei saa ta ennast ka võitjaks pidada. Opositsioon saab tema sõnul vaid kõrgeid reitingunumbreid nautida, ei enamat. Lootsmanni sõnul on raske oodata head tulemust kohalikel valimistel, kui Keskerakond ei suuda sisemistele vastuoludele lahendust leida.

"Ühte liita saab nii, et Edgar, Kadri ja Jüri peaksid kokku saama ja suutma selle kokkuleppe leida," toonitas Lootsmann.

Harju piirkonna uus konverents tuleb 9. aprillil.

Keskerakonna Jõgevamaa piirkonna esimeheks valiti täna tagasi senine juht Andres Vään. 173 konverentsil kohal olnud Jõgevamaa keskerakondlasest toetas Andres Vääni jätkamist 159. Teisi kandaate üles ei seatud.

Delfi teatel jätkab Saaremaa Keskerakonna piirkonna juhina Janne Nurmik, kes on avalikult Edgar Savisaart kritiseerinud.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: