Fotod ja video: Keskerakonna fraktsioon riigikogus valis esimeheks Kadri Simsoni ({{commentsTotal}})

{{1458724290000 | amCalendar}}

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon valis täna esimeheks tagasi Kadri Simsoni. Aseesimeestena jätkavad Valeri Korb ja Mailis Reps.

Simsoni jätkamise poolt oli 14 saadikut ja Karilaiu valimise poolt oli 12 saadikut.

Partei juhatus otsustas eile esitada fraktsiooni esimehe kandidaadiks Jaanus Karilaiu ja aseesimeesteks Olga Ivanova ja Viktor Vassiljevi.

Fraktsiooni liige Enn Eesmaa ütles eile ERR-i uudisteportaalile, et juhatuse otsus on nõuandva iseloomuga ja fraktsiooni otsust see ei mõjuta.

ERRi küsimusele, kas fraktsioon suudab ühtsena edasi tegutseda, vastas Jaanus Karilaid: "Siin näitab ainult aeg. Ma loodan siiralt, et 27 fraktsiooni liiget suudab ühtse löögirusikana tegutseda ja fraktsioon suudab edasi tegutseda valijate huvides."

Fraktsiooni esimehe kohale tagasi valitud Kadri Simson ütles ajakirjanike küsimustele vastates, et fraktsioonis probleeme töörahu osas ei teki. "Me koosolekul nägime sõnakat peasekreteäri, aga vastavalt iga fraktsiooni töökorrale ei vali peasekretär fraktsiooni esimeest," sõnas Simson.

 

Kas fraktsiooni liikmeid võib oodata ees väljaarvamine?

Jaanus Karilaid märkis, et tegu on Keskerakonna uue poliitikaga. Ta tõi välja, et parlamendi fraktsioon on alati arvestanud juhatuse arvamusega. Sel korral oli juhatuse eelistuseks fraktsiooniesimehe kohale Jaanus Karilaid, kuid kuna fraktsioon otsustas teisiti, kommenteeris Karilaid seda nii: "Kuidas keskfraktsioon sellega hakkama saab, eks seda näitab aeg."

Teised fraktsioonid iga laastal fraktsiooni esimeest ei vali. Kuna ettepanek seda muuta ei leidnud tänasel Keskerakonna fraktsiooni koosolekul toetust, jätkub keskfraktsioonis esimeeste valimine igal aastal.

Fraktsiooni koosolekule järgnenud ajakirjanike küsimustele vastamisel ütles Kadri Simson, et Edgar Savisaar on teinud mitmete meie fraktsiooni liikmetega tööd. "Ja jätkas seda ka eile õhtul."

Simsoni sõnul töötles Savisaar fraktsiooni liikmeid

"Edgar Savisaar tegutses vastavalt tujule – keda ähvardas, kellele lubas. Me kindlasti eelistaksime, et erakonna esimees ei ähvardaks kedagi," ütles Kadri Simson.

"Savisaar ei lubanud mulle midagi, ta ei heitnud mulle ette midagi muud peale kongressil kandideerimist," ütles Simson rääkides sellest, millest vestles ta eile Edgar Savisaarega.

Nii nagu Simson aktsepteerib Savisaare võitu erakonna kongressil, aktsepteerib Savisaar ka Simsoni tänast võitu, avaldas Kadri Simson lootust.

Toobal: Keskerakonna fraktsiooni valimised viidi läbi õigustühiselt

Keskerakonna peasekretär Priit Toobal ütles, et tänase riigikogu Keskerakonna fraktsiooni koosoleku alguses muudeti jõuga viimasel hetkel fraktsiooni kodukorda ning tehtud muudatused lähevad vastuollu Keskerakonna põhikirjaga.

"Viis minutit enne fraktsiooni juhtkonna valimisi püüda muuta kodukorda ei ole lubatud, sest fraktsiooni kodukorra muutmise peab kinnitama erakonna juhatus," ütles Toobal.

Toobal ütles, et kodukorra muutmise vastu hääletanud fraktsiooni liikmed kaaluvad halduskohtusse pöördumist, sest täna läbi viidud protseduurid on nende hinnangul õigustühised.

Kadri Simson oma toetajaskonnaga. Foto: riigikogu

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Marju HimmaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: