Ajaleht: üks Brüsseli enesetapurünnaku korraldanud vendadest rikkus tingimisi vabastamise reegleid, kuid kohus ei pidanud meest kinni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Brüssel 23. märtsil
Brüssel 23. märtsil Autor/allikas: AFP/Reuters/SIPA/Scanpix/Sotsiaalmeedia

Üks Brüsseli lennujaamas enesetapurünnaku korraldanud vendadest Khalid el-Bakraoui oli karistatud tingimisi vangistusega ning rikkus karistuse reegleid eelmise aasta mais, kuna jätkas suhtlemist isikutega, kellega ta oli kuriteo sooritanud, kuid Belgia kohus ei pidanud meest kinni, vahendas Belgia ajaleht De Morgen.

Teave Khalid el-Bakraoui vahistamata jätmise kohta tuli avalikuks seoses Belgia justiits- ja siseministri tagasiastumisavaldusega, mille peaminister Charles Michel jättis rahuldamata, vahendas Reuters.

Kaks ministrit soovisid ametist lahkuda, kuna nad tunnistasid end süüdi Khalidi venna Ibrahimi tagasivõtmise pärast Türgist, kuigi viimane hoiatas Brüsselit, et tegemist võib olla äärmuslasega.

Belgia ajaleht De Morgen tsiteeris Monsi linna prokuröri Christian Henry'd, kes väitis, et ka Khalid el-Bakraoui oleks võinud vangistada, sest ta rikkus talle määratud tingimisi vabastamise reegleid, kui ta kohtus 13. mail kaasosalisega, kellega ta oli varasemalt pannud toime kuriteo.

Khalid aga vabastati, sest ta oli ülejäänud karistusreegleid täpselt täitnud ehk mees oli leidnud endale töö ja ta käis regulaarselt kriminaalhooldaja juures. Ühtlasi ei näidanud mees välja ühtegi märki radikaliseerumisest.

Prokuratuur ajalehe väiteid ei kommenteerinud.

Khalid el-Bakraoui käitumine muutus vahetult enne 13. novembri Pariisi terrorilainet, kui mees ei külastanud enam kriminaalhooldajat, kolis oma Monsi linnast ära ning ei teavitanud võime oma asukohast.

See aga tähendab karistusreeglite rikkumist, mistõttu tühistati käesoleva aasta novembris tingimisi karistus ning mees kuulutati tagaotsitavaks.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: