Audiogalerii: pärastlõunane uudistepäeva kokkuvõte 31. märtsil ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

ERR-i uudisteportaali kokkuvõtte sündmustest, mis on 31. märtsi pärastlõunaks tänast uudistepäeva kujundanud.

E-konsultatsioon toob suurematele tervisemuredele kiiremini leevendust

Leevendamaks pikki eriarstijärjekordi, on haigekassa sõlminud järjest enamate haiglatega e-konsultatsiooni teenuse osutamise lepingu, mis võimaldab perearstidel oma patsiente akuutse mure korral kiiremini aidata ja vajadusel ka eriarsti visiidile saada.

Eelis on aga Põhja-Eesti patsientidel, sest Lõuna-Eestis on teenuseosutajaid veel vähe.

Ringkonnakohus jättis koolis õpetaja tapnud nooruki vangistuse muutmata

Tartu ringkonnakohus jättis täna muutmata Viljandis Paalinna koolis 2014. aasta sügisel õpetaja tapnud noorukile mõistetud üheksa-aastase vangistuse.

Samas jättis ringkonnakohus menetluskulud süüdistatava enda kanda ja mõlemad tsiviilhagi läbivaatamisega seotud kulud riigi kanda, ütles Tartu kohtute pressiesindaja Krista Tamm.

Kaks haruldast geenialleeli lühendavad üheskoos eluiga kuni neli aastat

Kui kuulud nende kolme või nelja inimese sekka tuhandest, kellele vanemad on pärandanud kahe halva geenivariandiga pärilikkuse koodi, võib sinu eluiga kujuneda keskmiselt kolm kuni neli aastat lühemaks kui teistel avastasid Tartu ülikooli Eesti geenivaramu vanemteadurid Tõnu Esko ja Krista Fischer.

Washingtonis algab tuumajulgeoleku tippkohtumine

Washingtonis algab neljapäeval kahepäevane tuumajulgeoleku tippkohtumine, mille üks peateemasid on Põhja-Korea provokatiivne käitumine tuumarelvadega.

Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse (RKK) teaduri Kalev Stoicescu sõnul on Washingtonis algav kahepäevane tuumajulgeoleku alane tippkohtumine tavaline riikide vahel foorum, kus tehakse sõnavõtte ja ühisavaldusi, kuid juriidiliselt siduvaid kokkuleppeid USA pealinnas ei sõlmita.

Korruptsioonivaba Eesti: Toobali ERJK liikmeks nimetamine mõjub halva naljana

Keskerakonna juhatuse otsus määrata oma esindajaks erakondade rahastamise järelvalve komisjoni (ERJK) kriminaalkorras karistatud Priit Toobal on taunimisväärne, leiab ühing Korruptsioonivaba Eesti.
"Teade Priit Toobali nimetamisest erakondade rahastamise järelvalve komisjoni mõjub halva naljana,” ütles ühingu Korruptsioonivaba Eesti juhatuse esimees Erkka Jaakkola.

Tema sõnul ei peaks erakonna peasekretär, kes on süüdi mõistetud ametialases võltsimises, saama erakondade rahastamise kontrollkomisjoni liikmeks.

Ühingu arvates õõnestab Keskerakonna selline otsus parteide rahastamise kontrollsüsteemi usaldusväärsust. Erakondade rahastamisega seoses on niigi üleval mitmed küsitavused. Seega on kontrollkomisjoni usaldusväärsuse kahtluse alla seadmine sellises olukorras ühingu hinnangul igati taunimisväärne.

Tiit Tammaru: pagulastele ei tohiks pelgalt lihttöid pakkuda

Tartu ülikooli linna- ja rahvastikugeograafia professor Tiit Tammaru tõdes, et kuigi kolmandatest riikidest sisserännanute kogukonnastumist on varasemalt vaadeldud pigem negatiivse nähtusena, siis tegelikkuses võib kogukonna teke aidata inimestel paremini uue keskkonnaga kohastuda.

Tema arvates ei tohiks Eestisse jõudvaid pagulasi kohe pakkuda madalapalgalistele töökohtadele. "See on see, kuhu tööandjate mõte kipub esimesena minema. Me peame kindlasti oskused ja töökohad kokku viima, kuid me ei tohiks neile ainult lihttöid pakkuda," toonitas Tammaru.

Teise asjana rõhutas Tartu ülikooli professor, et Eesti peab vaatama koos erinevaid sisserändajatega seotud valdkondi - tööd, elukohti ja haridust. "Meil on tavaliselt poliitikad ühe valdkonna kesksed, kuid rände puhul tuleb väga koordineeritult neid poliitikaid rakendada, et midagi ei jääks kahe silma vahele," sõnas Tammaru.

Toimetaja: Allan Rajavee, Siim Lõvi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: