Pärnus esitleti esimest imekerget öko-klaverit ({{commentsTotal}})

Foto: 6262.com.ua

Eesti Kontsert esitles eile õhtul Pärnus oma esimest, klaverimeister Martinsoni valmistatud klaverit. Looduslikest ja keskkonnasõbralikest materjalidest tehtud klaveri tõstmiseks ei kulu palju jõudu. See võimaldab pilli kerge vaevaga näiteks looduses toimuvatele muusikasündmustele kaasa võtta.

Klaver, mida Eesti Kontsert nüüd tootma hakkab, oli esmakordselt laval eile õhtul kontserdil "Ai heit mjuuzik". ERR-i uudistel oli võimalus pill enne üle vaadata. Et selle lavaletoomisel pisike äpardus juhtus, pole esmaeksemplari puhul imeks panna.

Klaverimeister Martinson on lubanud kõik pisivead kõrvaldada juba järgmiseks kontserdiks. Kuna hulk tähtsaid tegelasi jäi eile Tallinnast tulekuga hilja peale, on meie kõneisik lavatööline Toomas Tross.

"Kuna ta on hästi kerge, siis temaga võib peaaegu igal pool mängida. Kas siis suvel rannas, see ei ole mingi probleem. Kaks meest võtavad selle selga. See on läbimurre maailma klaverite ajaloos," kinnitas Tross, kes leidis, et uuel klaveril on rohkelt ekspordipotentsiaali

Samas nentis Tross, et nii kerge klaveri puhul peab olema valmis ka ootamatusteks. Näiteks vabas õhus mängides võib tuul muusikariista ära viia. "Peab olema valmis, et kui me vabas õhus mängime, et ei oleks väga kõva tuult," möönis lavatööline Tross.

Neil, kel polnud eile õhtul võimalik tulle Pärnu kontsedimajja kontserdile "Ai heit mjuuzik", ei pruugi kurvastada.

"See esimene eksemplar liigub ringi. Ka Jõhvis on 1. aprillil kontsert selle uue klaveriga. 2. aprillil ollakse Viljandis pärimusmuusika aidas ja 3. aprillil Tallinnas Vaba Lava teatrimajas. Kel on huvi tõesti näha seda maailmavallutuse alguses olevat klaverit, siis siin ta on," sõnas Tross.

Tuletame 1.aprilli puhul lugejatele meelde, et tänase päeva puhul on tervitatav rakendada kõrgendatud kriitkameelt.

Toimetaja: Allan RajaveeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: