Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mitmed idavirulased huvitusid Viljandisse tööle minemisest

Foto: Urmas Luik/Pärnu Postimees/Scanpix

Viljandi linnavalitsus korraldas tutvumiskäigu neile Ida-Virumaalt pärit tööotsijatele, kes avaldasid soovi leida Viljandis tööd või isegi sinna elama asuma. Viljandisse tuli olukorraga tutvuma 19 Ida-Virumaa inimest.

Viis Viljandi suurettevõtet osales kuu aega tagasi Ida-Virumaa töömessil, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Viljandisse sõitnud idavirulased nägid oma silmaga, millist tööd ja töötingimusi pakuvad ettevõtted Viljandi Aken ja Uks, Toom Tekstiil, Mivar-Viva, Hansa Candle ja Delux. Idavirulased kiitsid Viljandi linna ja sealseid ettevõtteid, kõige enam küsimusi esitati väljaõppe, elukoha ja keeleõppe võimaluste kohta. Nii mõnigi neist avaldas kohe valmisolekut Viljandisse kolida.

"Mulle väga meeldis ettevõte Viljandi Aken ja Uks, tegemist on areneva firmaga, siin on väikesed tsehhid ja tuleb teha erinevat tööd. Kui saab olema ühiselamu, siis ma kaalun siia tööle asumist ja siia kolimist," ütles Kohtla-Järve elanik Jelena Starostina.

Starostina lisas, et probleemiks ei kujuna ka eesti keele oskus, sest tal on plaanis keel ära õppida.

Samuti Kohtla-Järvelt pärit Eduard Tsjupale meeldis ettevõte, kus tehakse aknaid. "Seal töötab üks mu sõber laadijana, tahaksin ise ka sinna pääseda ja omandada mingi eriala. Mul pole peret ega lapsi, mind ei hoia miski Kohtla-Järvel kinni," sõnas mees.

"Kui töötingimused saavad olema head ja kui see kõik mulle meeldib, siis miks mitte siia ümber kolida. Linn meeldis. Ja siin on palju soojem kui meil, ma armastan sooja," lisas samast linnast pärit Valentina Ivantsova.

Viljandi linnavalitsuse ettevõtluse spetsialist Ljudmila Nugis ütles, et Viljandis on üüriturgu suhteliselt napilt, kuid ümber Viljandi on saada siiski päris palju elamispindasid, mida üüritakse välja ja poole odavama hinnaga kui linnas.

Kõik täna külastatud ettevõtted on lubanud aidata oma potentsiaalsetel uutel töötajatel ka eluaseme leida. 12. aprillil sõidavad Viljandi ettevõtjad Narva töömessile, misjärel tuuakse ka sealsed tööotsijad Viljandisse tulevase töökohaga tutvuma.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: