Edgar Savisaare kriminaalasja materjalid jõudsid prokuratuuri

{{1459968220000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Edgar Savisaar Autor/allikas: ERR

Tallinna linnapea ametist kõrvaldatud Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare kriminaalasja eeluurimine on lõppfaasis ja prokuratuur edastab peagi kriminaalasjas kogutud tõendid kaitsjatele.

"Kaitsepolitsei edastas kriminaalasja materjalid läinud nädalal prokuratuuri," ütles Delfile juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus.

"Viime läbi viimaseid toiminguid ning peagi edastame kriminaalasjas kogutud tõendid kaitsjatele tutvumiseks," lisas Evestus.

Märtsi keskel esitas riigiprokuratuur Savisaarele kahtlustuse rahapesus ja erakonnale keelatud annetuse vastu võtmises.

Riigiprokuratuuri pressiesindaja Ilmar Kahro ütles toona ERR-ile, et MTÜ-le Eesti Keskerakond kui juriidilisele isikule esitati samuti kahtlustus keelatud annetuse vastuvõtmises suures ulatuses ning see on seotud ühe uuritava altkäemaksu episoodiga.

Kahro sõnul esitati eile Savisaarele kahtlustus ka suures ulatuses rahapesus, kuna ta varjas ühes Šveitsi pangas ligi 192 000 eurot, millest ligi 174 000 kasutas ta eesmärgiga varjata vara ebaseaduslikku päritolu ja tegelikku omanikku.

"Rahapesu puudutava episoodi uurimist alustati 2011. aastal ning see liideti nüüd altkäemaksude võtmist puudutava kriminaalasja juurde," ütles Kahro.

Seega on Edgar Savisaarele nüüdseks esitatud kahtlustus neljas altkäemaksu võtmise episoodis, suures ulatuses rahapesus ning Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastuvõtmises.

Kriminaalasjas esitatud kahtlustused

Riigiprokuratuur kahtlustab Savisaarele altkäemaksu andmises ettevõtjaid Alexander Kofkinit, Hillar Tederit, Aivar Tuulbergi ja Vello Kunmani.

Endine tipp-poliitik ja praegune Silikaat Grupi nõunik Villu Reiljan on kahtlustatav Savisaarele altkäemaksu andmise vahendamises ning Tallinna linnavolikogu esimeest Kalev Kallot kahtlustatakse kaasaaitamises altkäemaksu andmisele ja võtmisele.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: