Eesti ettevõtjate delegatsioon külastab esmakordselt Iraani ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Täna hommikul sõidab 12-liikmeline Eesti ettevõtjatest koosnev äridelegatsioon Iraani.

Tegu on Eesti ajaloos esimese kõrgetasemelise visiidiga, mille eesmärk on luua tihedamad riikidevahelised sidemed ning toetada ettevõtjaid nende püüdlustel Iraanis ettevõtlust edendada.

Visiit kestab 12. aprillini. Homme liitub ettevõtjatega ka välisminister Marina Kaljurand.

Kaubandus-tööstuskoda märkis, et paljudel ettevõtjatel on Iraanis juba esmased kontaktid loodud ja teatud suhtlus partneritega käib.

Kõrgetasemeline visiit aitab ettevõtjatel oma koostöösuhetes astuda järgmise sammu konkreetsema kokkuleppe suunas ja see ongi meie visiidi kõige olulisem eesmärk.

Pärast seda, kui suur osa sanktsioonidest kaotati, on paljude riikide äridelegatsioonid Iraani külastanud.

Nüüd on siis meie kord minna selle turuga lähemalt tutvuma, ütles kaubanduskoja projektijuht Jana Silaškova.

Äridelegatsioonis on teiste hulgas näiteks logistika- ja transpordiettevõtjad, kes on huvitatud sealsest kaubanduskoridorist, mida saaks erinevateks vedudeks kasutada.

Ettevõtja Tarmo Nurmetalo ütles, et peamiselt huvitab nende ettevõtet see, kuidas kasutada sealset kaubanduskoridori ära erinevate kaupade veoks.

Eriti pakuvad huvi need kaubad, mis tulevad SRÜ riikidest ja Hiinast. "Tahaksime aru saada, kuidas toimib seal piiriületus ning mida uut on viimaste aastate jooksul seal toimunud," ütles ta.

"Lähme sinna suure huviga ning meil on olemas juba eelnevalt leitud mõned kontaktid, kellega on plaanis ka kohtuda ja koostööst rääkida," lisas Nurmetalo.

Meelis Ojassoo välisministeeriumist märkis, et Iraani majandus on suures muutuses, astutakse esimesi samme liberaalsema ja avatuma majanduse suunas.

Meie valdkondadest pakuvad neile kõige enam huvi energiasektor, transport, logistika, turism, loomulikult IT-valdkond, aga ka toidusektor.

Delegatsiooni kuuluvad Tarmo Nurmetalo (CF&S Estonia), Kristjan-Jaak Reigo (Autolink Baltics), Arle Mölder ja Saman Mostashari (Novira Capital), Jaanus Rahumägi (ESC Global Security-ECS), Ebekai Härm (Revala), Neinar Seli (Estiko), Taavi Einaste ja Peeter Smitt (Nortal), Hannes Plinte (Goswift), Hamed Alavi (Iraani-Põhjamaade ettevõtluskeskus), Aivar Kesküla (Skinest Rail).

Väliministeeriumist saadab äridelegatsiooni Meelis Ojassoo ning kaubanduskojast Mait Palts ja Jana Silaškova.

Programm avatakse ärifoorumiga, millele järgnevad ettevõtetevahelised kohtumised ning tutvumine sealse majanduskeskkonnaga.

Lisaks on plaanitud kohtumine majandusministri ja kohalike kaubandusorganisatsioonide esindajatega.

Visiit toimub kaubanduskoja arengukoostöö projekti raames, mida rahastab välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

Toimetaja: Oliver KahuHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: