Savisaar: Taavi Rõivase valitsusel poleks ilma Isamaaliiduta pikka pidu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Edgar Savisaar
Edgar Savisaar Autor/allikas: Hanna Samoson/ERR

Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare hinnangul on tänane valitsus Ansipi juhitud kabinetist nõrgem, sest kui Reformierakonna endine peaminister julges vähemalt otsuseid vastu võtta, siis Rõivas kardab liialt reitingute pärast. Samuti märkis Savisaar, et Rõivas ei julgeks IRL-i Simsoni toetajate vastu välja vahetada, kuna on "vandunud liialt palju truudust" IRL-ile.

Politoloogid on korduvalt nentinud, et sel nädalal üheaastaseks saanud valitsusliit on sundliit, mida saaks lõhkuda vaid võimu vahetumine Keskerakonnas või Kadri Simsoni ja tema toetajate lahkumine parteist.

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ütles ERR-i raadiouudistele antud intervjuus, et isegi kui Simsoni leer lahkuks erakonnast, siis ei suudaks nad välja vahetada Isamaa ja Res Publica liitu, kuna viimasel on tugev positsioon nii kapos kui ka prokuratuuris.

"Meie oleme ikka väljas oma valijate huvide eest ja loomulikult – kui Reformierakond oma vaateid muudab ja need on meie valijate poolt vastuvõetavad või isegi heaks kiidetud – võime kellega tahes kokku leppida," rääkis Savisaar.

Rõivas esineb komöödiasaates ja sealgi valetab

Tema sõnul nad Reformierakonnaga hetkel "ühes liivakastis" ei mängi. "Samal ajal kõik see, mida ma olen Taavi Rõivase käest kuulnud, on kaugel sellest, et nad praegust koalitsiooni tahaksid muuta. Rõivas on ju niipalju Isamaaliidule truudust vandunud, et tal ilma Isamaaliiduta vist pikka pidu ei oleks," leidis Keskerakonna juht.

Savisaar heitis peaministrile ette ka USA "komöödiasaates" esinemist. "Kui mina käisin peaministrina USA-s, siis ma ikka käisin Valges Majas, sain kokku presidendiga, aga Rõivas käib ainult komöödiasaadetes ja isegi seal ta valetas, et ta võitis eelmised valimised nii paberil kui ka e-valimiste kujul," rääkis Savisaar.

Tema sõnul on valitsuse jaoks kõige positiivsem saavutus, et nad üldse vastupidanud on. "Kui võrrelda seda valitsust Ansipi valitsusega, siis viimane võttis vähemalt otsuseid vastu ja poliitika ringkondades räägitakse üsna palju, et Reformierakonnas on rahulolematus Rõivase suhtes," väitis Keskerakonna esimees.

Ansipi valitsus tegi vähemalt julgeid otsuseid

Savisaar märkis, et Rõivas on tekitanud meelehärmi just oma otsustamatusega. "Ta ei soovi vastu võtta kaalukaid otsuseid, sest ta kardab, et need võivad reitinguid halvasti mõjutada ja seetõttu ta püüabki vältida Ansipi samme," arvas Savisaar.

"Ta kindlasti peab seda ise positiivseks, aga mina võib-olla ütleks, et see on ikkagi negatiivne. Praegune majandus olukord on ju selline, et me vajame just julgeid otsuseid," toonitas Savisaar.

"Siin ei ole küsimus ainult Venemaas ja pole mõtet sellega kogu aeg hirmutada. Küsimus on ikkagi selles, et me suudaksime meie majanduse küllaltki kriitilisest seisust välja tuua. Me peaksime olema ise julgemad," leidis Savisaar.

Pole kunagi kvoodipoliitika toetaja olnud

Küsimusele, kas Eesti peaks ütlema pagulastele mingil määral sirgeselgsemalt ei, vastas Savisaar, et tema pole kunagi olnud "kvoodipoliitika" pooldaja. "Ma pole kunagi kvoodipoliitika pooldajate hulka kuulnud," ütles Savisaar.

Seejuures saab Keskerakonna juhi hinnangul Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) järgmistel üldvalimistel päris korralikult hääli juurde. Savisaar leidis, et EKRE radikaalseid seisukohti pagulasküsimuses ja põhimõttelist arvamust kooseluseadusest toetavad üpris paljud inimesed.

"Nad toetavad just selliseid seisukohti, mis on rahva hulgas populaarsed ja miks ei peaks inimesed neid toetama," märkis Savisaar.

Samas ei soovinud Savisaar ennustada, kui kaua tänane koalitsiooni püsib. "Mina ennustamisega ei tegele ja ma arvan, et need poliitikud, kes seda teevad, on mitte väga pika tulevikuga," ütles Savisaar.

Kui Simson on kohal, siis teeb ta ka aktiivselt tööd

Opositsiooni töö on pärast eelmise aasta sügisel toimunud Keskerakonna lõhenemist Simsoni ja Savisaare leeriks olnud selgelt häiritud. "Ühtegi suppi ei sööda nii palavalt kui seda keedetakse ja ma arvan, et parlamendi keskfraktsioon on oma tegevuses olnud küllalt aktiivne ja me oleme olulisi küsimusi üles tõstnud," leidis Savisaar.

Tema arvates ei saa kuidagi öelda, et Keskerakonna saadikud oleksid olnud ebaaktiivsed või häiritud, sest fraktsiooniesindajad on tõstanud küsimusi nii põllumajanduse ja maksupoliitika kohta. "Ma ei saa kuidagi öelda, et me oleksime töötanud nõrgalt või Simson ei teeks tööd. Kui ta kohal on, siis ta ikka teeb," märkis Savisaar.

Keskerakonna esimehe sõnul temal Simsoni vastu vimma pole. "Kui keegi teine arvab teisiti, siis on see tema õigus."

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: