Europarlamendi saadikud tahavad inimõiguste tagamist Iraanis ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Euroopa Parlamendi liikmed peavad EL-i ja Iraani suhete arengu oluliseks tingimuseks inimõiguste tagamist Iraanis.

Euroopa Parlamendi liikmed kutsuvad oma kirjas EL-i välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrget esindajat Federica Mogherinit pöörama eelseisva Iraani-visiidi ajal tähelepanu eelkõige sealsele inimõiguste halvale olukorrale.

Samuti peavad europarlamendi liikmed oluliseks käsitleda Iraani vastutustundliku rolli olulisust laiemas Lähis-Idas stabiilsuse ja rahu taastamisel.

Euroopa Parlamendi liikme Urmas Paeti sõnul on EL-il Iraaniga mitmeid teemasid, mis vajavad arutamist, nende hulgas põgenikekriis, narkokaubanduse vastane võitlus ja energiateemad, kuid kindlasti ei tohi inimõiguste halb olukord tagaplaanile jääda.

"Iraani iseloomustavad arvukad hukkamised, võimu suhtes kriitiliste inimeste süstemaatiline arreteerimine ja range tsensuur, seda nii online kui offline. Erilist tähelepanu tuleb pöörata naiste ja vähemuste õigustele," märkis Paet.

Tema sõnul sõltub EL-i ja Iraani suhete edasine areng palju sellest, kuidas Iraan suudab inimõiguste olukorda riigis parandada ning tagada oma kodanike põhiõigused.

Europarlamendi liikmed tegid Mogherinile ettepaneku kaasata visiidi delegatsiooni EL-i inimõiguste eriesindaja Stavros Lambrinidis.

Teise olulise teemana rõhutasid europarlamendi saadikud vajadust käsitleda Iraani rolli olulisust Lähis-Idas stabiilsuse ja rahu taastamisel, sealhulgas nii Süürias, Liibanonis kui Jeemenis.

EL-i välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Federica Mogherini sõidab Iraani 16. aprillil.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: