TEA kirjastuse saneerimiskava saatus selgub nädala lõpus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

TEA kirjastuse kohtumine saneerimisnõustajatega 17. märtsil.
TEA kirjastuse kohtumine saneerimisnõustajatega 17. märtsil. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Homme on viimane päev, mil TEA kirjastuse võlausaldajad saavad ettevõtte saneerimiskava poolt või vastu hääletada. 15. aprillil esitatakse kava kohtule kinnitamiseks.

TEA kirjastuse saneerimisnõustaja Andres Juhkam oli ERR.ee-le teemat kommenteerides optimistlik ning arvas, et võlausaldajad võtavad saneerimiskava tõenäoliselt vastu.

"Ma ei tahaks veel sündmustest ette rutata, selgema vastuse saab anda sel neljapäeval," sõnas ta. Praegu ei ole veel kõik võlausaldajad oma seisukohta saneerimiskava suhtes väljendanud.

Lisaks võlausaldajatele peavad ka raamatuköidete tellijad langetama kirjastuse jaoks elulisel tähtsa otsuse ja kinnitama, kas ollakse nõus paberköitena tellitud "TEA entsüklopeedia" õigustest loobuma ja leppima entsüklopeedia e-raamatuga.

"Sellest sõltub, kas üldse saame saneerimismenetlusse minna. Me peame saama kokku oma võlausaldajate hääled," kommenteeris kirjastuse juhatuse esimees Silvia Tomingas möödunud kuul. Positiivsete vastuste saamisel ei pea kirjastus tellijatele raha tagastama, vaid saab selle asendada muu tootega, kui esialgu lepingus kokku lepitud.

Kirjastus ootab vastuseid 8000-lt kliendilt. Umbes kuu aja eest oli positiivse - saneerimiskavaga nõustuva ehk õigustest loobuva - vastuse andnud umbes 2000 inimest. Paberköite asemel e-entsüklopeedia saamisega ei nõustunud siis mõnisada inimest.

"Kas ettevõte on suuteline seda saneerimiskava ka reaalses elus täitma ehk kas saneerimiskava saab nt kahe või pooleteist kuu pärast kinnitatud, on omaette küsimus. Praktika näitab, et ettevõtted, kes on küll saanud kava kinnitatud, ei ole pahatihti võimelised seda reaalsuses ellu viima," ütles Andres Juhkam märtsis "Aktuaalsele kaamerale".

Tomingase sõnul said 27 aastat tegutsenud kirjastusele saatuslikuks pärast esimese entsüklopeedia ilmumist alanud majanduskriis, interneti pealetulek, eurole üleminek ning raamatute käibemaksu tõstmine 2008. aastal.

Tänaseks on 22 köitest välja antud 12. Viimast müüdi eelmisel aastal üle 7300 eksemplari. See teeb sellest Eesti Kirjastuse Liidu 2015. aasta edetabelis müüginumbritelt kolmandal kohal asuva teose.

Toimetaja: Greete Palmiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: