Ministeerium: Tallinna linna teavitati sõjapõgenike saabumisest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Majad Lasnamäel.
Majad Lasnamäel. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Sotsiaalministeeriumi asekantsler Rait Kuuse kinnitas sõjapõgenikele elukoha valikut kommenteerides, et Tallinna linna teavitati sõjapõgenike saabumisest 24. märtsil.

Kuuse ütles pressiteates, et olulisim on anda keerulistest oludest saabunud inimestele võimalus oma uue eluga rahulikult kohaneda ja selleks otsitakse neile elukoht, kus keskkond toetaks töökoha leidmist ja vajalikud avalikud teenused oleksid tagatud.

"Riik hoiab kohaliku omavalitsusega ühendust ja teavitas ametliku kirjaga 24. märtsil ka Tallinna linna sõjapõgenike saabumisest. Tallinna linn andis sotsiaalministeeriumile teada omapoolsest kontaktisikust, keda teavitati ka sellest, mitu sõjapõgenikku asub elama Tallinnasse," kinnitas Kuuse.

"Tallinna linna esindajatega on ametnikud kohtunud mitmel korral ning siiani on kohtumised olnud konstruktiivsed. Kohtutud on ka põgenike saabumise järel ning tegeletakse sellega, et edasist suhtlust sujuvamaks muuta," lisas ta.

Kuuse teatas, et kõiki Eestis legaalselt viibivaid inimesi tuleb kohelda võrdselt ning kohalik omavalitus ei saa Eestis endale elanikke valida.

"Sõjapõgenike elukoht valitakse lähtudes töökohtade olemasolust piirkonnas, avalike teenuste olemasolust ja kättesaadavusest, saabujate profiilist jne. Sellest lähtuvalt ongi suuremad linnad kõige tõenäolisemad kohad sõjapõgenike elukohaks. Saabujate lõimimist aitab korraldada tugiisik," selgitas ta.

Kohalikku omavalitsust toetatakse ühekordselt 3000 euroga inimese kohta.

Lasnamäe linnaosavanema Maria Jufereva sõnul majutas riik seitsmest märtsi lõpus EL-i ümberasustamisprogrammiga Eestisse jõudnud pagulasest kuus elama Lasnamäele. Seitsmes asub elama Tartusse. Jufereva ütles ETV+ saates "Noateral", et suurem hulk saabunuid on ilma linnaosa teavitamata juba Lasnamäele elama suunatud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: