Maasturi manööver pani ratturitegrupi kukkuma ({{commentsTotal}})

{{1460432047000 | amCalendar}}
Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tartumaal tekitas maasturijuht eile õhtul ohtliku manöövriga olukorra, mille tõttu grupis sõitnud ratturid pidid tegema äkkpidurduse ning mõned neist kukkusid ja said viga.

Politsei teatel juhtus õnnetus kell 18.30 Tartu-Jõgeva-Aravete maantee 6. kilomeetril Maramaal, kus umbes 20 ratturit liikusid kahekaupa paaris Jõgeva suunas.

Nende taga sõitis mees hõbedase maasturiga Volvo XC90 ja ootas möödasõiduvõimalust ning kui see avanes tegi jalgratturite grupist möödasõidu, kuid grupi ette jõudes väidetavalt pidurdas järsult ja keeras maasturi risti sõiduteele ratturitele ette.

Maasturiga kokkupõrke vältimiseks tegid esimesed ratturid äkkpidurduse, kuid nende taga sõitnud ratturid reageerida ei jõudnud ning kukkusid ja said viga.

Politsei pressiesindaja Maria Gonjak ütles ERR.ee-le, et õnnetuses viga saanud ratturi esialgsete ütluste järgi tegid nad teiste ratturitega grupis treeningsõitu ning tema kinnitusel liiguti kahekaupa reas, kui ühel hetkel pidurdas nende ees maastur.

Kokkupõrke vältimiseks pidurdasid ka jalgratturid, mõned grupi tagaosas olnud ratturid kukkusid. Jalgratturite väitel lõpetasid nad oma sõidu umbes kella 20 paiku Tartus ning viga saanud mees pöördus edasi traumapunkti vigastust fikseerima.

"Seda, miks õnnetuskohale kohe politseid ei kutsutud, on selgitamisel," ütles Gonjak.

Politsei on ühendust saanud ka õnnetuses osalenud autojuhiga, kelle esialgsete ütluste järgi ei liikunud ratturid kahekaupa reas, vaid olid kobaras grupis ning hõivasid suurema osa parempoolsest sõidureast, mis raskendas oluliselt neist möödasõitu.

Soovides juhtida ratturite tähelepanu nendest tekkivale liiklusohule, peatas autojuht masina umbes sadakond meetrit ratturitest eespool ning vestles ühe grupis sõitnuga ning juhi sõnul ei saanud sel viisil kellelegi olla põhjust äkkpidurduseks.

Politsei alustas juhtunu uurimiseks ning vastuoluliste ütluste kontrollimiseks uurimist, milles kontrollitakse mõlema poole ütlusi ning jätkuvalt on oodatud politseiga kontakteeruma ka liiklejad, kes juhtunut pealt nägid.

Lõuna prefektuuri vanemliiklusametniku Janek Sarapuu sõnul saavad probleemid ratturite ja autojuhtide vahel alguse ennekõike sellest, et üksteisega ei arvestata piisavalt.

"Suurem osa meist on autojuhid ja paljud armastavad ka jalgrattaga sõita. Paraku ühest rollist teise liikudes kiputakse unustama, kuidas näeb jalgratturi liikluskäitumist autojuht ja vastupidi,“ sõnas Sarapuu. „Küll aga on kindel, et jalgrattaga maanteel sõites peab rattur hoidma end võimalikult paremale poole teeserva takistamata autode liiklemist ja seda tuleb arvestada ka grupis sõites. Jalgratturil ei ole ümber kaitsvat raudboksi, seega jääb ta alati autoga kohtumisel nõrgemaks pooleks," ütles Sarapuu.

Politsei palub seda õnnetust näinud inimestel helistada politsei telefonil 6 123 000 või saata e-kiri aadressile louna.ate@politsei.ee.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: