Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kohus jättis tuntud pedofiili vanglasse

Autor/allikas: PM/Scanpix

Tartu maakohus jättis korduvalt pedofiiliakuritegudelt tabatud mehe talle mullu oktoobris mõisteud vanglakaristust kandma.

Aalaealiste vastu toimepandud seksuaakuritegude eest ühe aasta, 10 kuu ja 14 päeva pikkuse vangistuse saanud Viktor Maltšiku (43) ennetähtaegsele vabastamisele olid vastu nii prokurör kui ka vangla.

Kohtu hinnangul ei ole Maltšiku tingimisi ennetähtaegne vabastamine kooskõlas õiguskorra kaitsmise huvidega, sest olles varem samalaadsete kuritegude eest mõistetud karistuse kandmiselt tingimisi enne tähtaega vabastatud, jätkas ta vabaduses uute samalaadsete kuritegude toimepanemist.

Kohus leidis, et Maltšiku kuritegude asjaolud on äärmiselt rasked, muuhulgas seetõttu, et ta on varasemalt korduvalt süüdi mõistetud alaealiste vastu toime pandud seksuaalse enesemääramise vastu suunatud süütegude eest ja on uued samalaadsed kuriteod toime pannud katseajal.

Kohus pidas oluliseks ka, et Maltšik on kuriteod toime pannud pika ajavahemiku jooksul ja erinevate alaealiste kannatanute suhtes.

Maltšiku karistusaega arvestatakse tema kinnipidamisest mullu 11. veebruaril ja see lõppeb tänavu 25. detsembril.

Süüdistus

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi ahvatles Maltšik aastatel 2010-2015 seksuaalselt nelja poissi vanuses 10-13, samuti võimaldas ta lastel tarvitada alkoholi.

Samas märkis süüdistus, et Maltšik piirdus vaid ahvatlemisega ning reaalset seksuaalset läbikäimist ei olnud.

Pedofiili varasemad kuriteod

Eelnevalt sarnaste kuritegude eest vanglakaristust kandnud Maltšiku vabastas kohus 2013. aasta detsembris kaks kuud ja 17 päeva enne karistusaja lõppu vanglast ning määras ta aastaks kriminaalhooldaja järelevalve alla.

Kohus keelas toona Maltšikul suhelda kuni 14-aastaste lastega ning pani kohustuse alluda psühhiaatri või psühholoogi määratud ravile ja kohustas osalema sotsiaalabiprogrammides.

Tartu vangla märkis Maltšiku toonasel vabastamise arutamisel, et tema vanglast vabanemisel on laste vastu suunatud seksuaalkuriteo toimepanemise tõenäosus kahe aasta jooksul 41-62 protsenti.

Maltšik kandis alates 2011. aasta 10. oktoobrist kolme aasta pikkust vangistust lapsega sugukire rahuldamise eest.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi kasutas Maltšik 2010. aasta suvel Tallinnas seksuaalselt ära kaht tollal 13-aastast poissi.

Maltšik meelitas poisse enda juurde koju ja garaaži lubadusega neil vastutasuks oma rolleriga sõita.

Politsei pidas Maltšiku kinni 2011. aasta 2. märtsil ja kohus võttis ta prokuröri taotlusel vahi alla ning kohtueelse uurimise lõppedes esitati talle süüdistus noorema kui 14-aastase kaasamises sugukire rahuldamisele suguühendusest erineval viisil.

Kohtud on Maltšikut karistanud 8-13-aastaste poiste suhtes toimepandud seksuaalkuirtegude eest ka 2000. aastal ja 2004. aastal.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: