Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Andrus Vaarik sai liiklusrikkumiste eest kriminaalkorras karistada

Andrus Vaarik
Andrus Vaarik Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

Harju maakohus mõistis kriminaalkorras süüdi ja karistas rahatrahviga korduvalt juhtimisõiguseta autorooli istunud näitlejat Andrus Vaarikut.

Vaarik juhtis märtsi alguse seisuga viimase kolme kuu jooksul kahel korral mootorsõidukit ilma vastava kategooria mootorsõiduki juhtimisõiguseta, vahendas Postimees.

Kui varem käsitleti süstemaatilist juhtimisõiguseta mootorsõiduki juhtimist väärteona, siis alates 2015. aasta algusest muutus see kriminaalkorras karistatavaks.

Kuigi kohus võinuks Vaarikut ka kuni üheaastase vangistusega karistada, mõistis Harju maakohus talle rahalise karistuse 90 päevamäära ulatuses ehk 2979 eurot, mida lühimenetlusest tulenevalt vähendati kolmandiku võrra ehk 1986 eurole, millest kohe täitmisele kuulus 496 eurot.

Vaarik, kes otsust edasi ei kaevanud, selgitas ajalehele, et tema juhiluba on aegunud ja ta pole seni jõudnud seda uuendada, ning kinnitas, et trahv on tasutud.

Väljavõte karistusseadustikust:

§ 423 lõige 1. Sõiduki süstemaatiline juhtimine juhtimisõiguseta isiku poolt

Mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimise eest vastava kategooria mootorsõiduki või trammi juhtimisõiguseta isiku poolt, kui see on toime pandud süstemaatiliselt, –
karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.

[RT I, 12.07.2014, 1 - jõust. 01.01.2015]

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: