Erik Moora: leviv populism teeb murelikuks ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Politoloog ja uus Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora ütles, et on mures leviva populismi pärast, kuid tema sõnul ei saa ajakirjanduses ka populistlikke seisukohti ära piirata.

Erik Moora ütles ETV saates "Kahekõne", et ei ole kunagi varjanud seda, et ta on teinud reklaamikampaaniaid Reformierakonnale. Samas kinnitas ta, et püüab oma kirjutistes ja isiklikes tegemistes mitte lasta ennast sellest kõigutada ja püüab kirjutada asju nii nagu ise arvab.

Seda, et ajakirjandusväljaanded peaksid igaüks kuulutama, milliseid vaateid nad esindavad, Moora ei arva. Tema hinnangul peavad väljaanded edastama tasakaalustatud informatsiooni.

"Eestis ei ole selles mõttes välja kujunenud klassiühiskond, kus on ühesugused huvid, ühesugune meediaruum, ühesugune maailm, isolatsioon. Eesti seda ei vaja. Eesti lugeja, meediatarbija, televaataja vajab eelkõige seda, et ta saaks oma väljaandest tasakaalustatud, mitmekesise käsitluse, erinevad perspektiivid. See on ka kõigi toimetuste kohus. Kui mõni toimetus valib endale mingi maailmavaatelise suuna ja seda ka välja ütleb, siis saab lugeja sellega arvestada, aga minu meelest pole vaja parteilisi ajakirju teha," selgitas ta.

Viimasel ajal üha levima hakanud populism poliitikute hulgas teeb Moora sõnul teda väga murelikuks.

"Mind täna puudutab väga suund, kuidas Eesti justkui üha sumbub, vaimuruum on selline, et inimesed ärrituvad või sõimavad üksteist ja ütlevad asju, mida viisakas maailmas tegelikult ei öelda teise inimese kohta," rääkis Moora ja tõi näiteks Sakalas kirjutatu, kuidas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) juhtpoliitik Martin Helme teatas teisipäeval Viljandis peetud rahvakoosolekul, et välisminister Marina Kaljuranna kui potentsiaalse presidendikandidaadi probleem on lisaks reformierakondlikule seljatagusele tema vene rahvus.

Ajakirjanike jaoks on tema sõnul raske valik, mida tiražeerida ja mida mitte. "Lõpuks ajakirjandus ei kajasta seda, mis toimub inimeste peades, mida tehakse, mida räägitakse. Ajakirjanduse roll on peegeldada seda, mis täna toimub, mis on suur. Lihtsalt mõnes teemas peab ajakirjandus otsustama, mis on tema positsioon," märkis ta.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: