Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ka Eesti on koostamas musta nimekirja seoses Savtšenko vangistamisega

Autor/allikas: Gleb Garanich/Reuters/Scanpix

Eesti on koostamas ebasoovitavate inimeste nimekirja seoses Ukraina piloodi Nadia Savtšenko vangistamisega Venemaal, kinnitas välisminister Marina Kaljurand.

Näiteks Leedu on kehtestanud nimekirja, kuhu kandis üle neljakümne nime. Eestisse sissesõidu keeldu puudutava nimekirja pikkus on veel lahtine, sest eeltöö alles käib.

"Kõigi nende inimeste taust tuleb välja võtta, tuleb ka välja selgitada iga konkreetse inimese puhul, mis moodi on just tema on kaasa aidanud ebaõiglusele ja inimõiguste rikkumisele Savtšenko suhtes," selgitas Kaljurand.

Kaljurand rõhutas, et Eesti eesmärk on saavutada Savtšenko vabastamine, kuid nn musta nimekirja koostamine on selle protsessi käigus pigem väheoluline.

"Kõige efektiivsem ja parem on Euroopa Liidu koostegutsemine. Tõepoolest, Ukraina on palunud kehtestada riikidel oma riiklikke musti nimekirju ja kanda sinna isikud, kes on aidanud kaasa Savtšenko röövimisele, vahistamisele ja sellele ebaõiglusele, mis tema suhtes on toimunud, kuid need on rohkem poliitilised aktid," tunnistas Kaljurand.

"Meie valmistame nimekirja praegu ette, kuid põhitähelepanu on Euroopa ühisel aktsioonil. Venemaad saab mõjutada siis, kui Euroopa Liit tegutseb koos ja ühtsena," lisas välisminister.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: