Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ID-kaardi kujundus vahetub hiljemalt 2018. aastast

ID-kaardiga igasse riiki reisida ei saa.
ID-kaardiga igasse riiki reisida ei saa. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eesti digitaalsete dokumentide tootmise riigihanke võitis globaalse haardega firma Safran Morpho, kellega sõlmiti viieaastane leping.

Leping näeb ette, et uue kujundusega dokumente hakatakse välja andma hiljemalt 2018. aasta alguses. Riigihanke võitja hakkab tootma ID-kaarte, digitaalseid isikutunnistusi ja elamisloakaarte. Oma pakkumise esitas kokku kolm Euroopa tunnustatud dokumenditootjat.

PPA identiteedi ja staatuste büroo juhataja Margit Ratnik märkis, et riigihanke võitja valimisel võeti arvesse pakkumuse maksumust, kavandatavate turvaelementide valikut ja toimet ning dokumentide tootmise, sertifitseerimise ja isikustamise plaanitavat protsessi ning ettevalmistuste ajakava.

„Eesti hangib kaardi vormis dokumentide tootmist ja väljastamiseks ettevalmistamist tervikliku paketina. On tähtis, et selles protsessis oleks riigil üks kindel partner, kes vastutab kaardi kvaliteedi, isikuandmetega sidumise ja kaardi toimimise eest,“ ütles Ratnik.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: