Allikas: Brüsseli ründaja hoidis kinni ISIS-e pantvange ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tundmatu mees (vasakul) ja Najim Laachraoui
Tundmatu mees (vasakul) ja Najim Laachraoui Autor/allikas: Brüsseli lennujaama turvakaamera/Belgia politsei

Mitu äärmusrühmituse ISIS käes vangis olnud prantslast tuvastasid Brüsseli lennujaamas ennast õhkinud Najim Laachraoui kui oma vangivalvuri, teatasid juurdlusega seotud uurijad.

Ühe allika andmeil rööviti prantslased Süürias 2013. ja 2014. aastal. Pantvangis olnud isikute sõnul kasutas Laachraoui nime Abou Idriss.

Üks röövitud ajakirjanikest tuvastas Abou Idrissi kui Najim Laachrauoui, sõnas tema advokaat Marie-Laure Ingouf.

Laacharoui reisis Süüriasse 2013. aasta veebruaris, mil liitus IS-iga.

Kuni 2015. aasta septembrini polnud belglasest teateid, kuni ta registreeriti valenime all Austria ning Ungari piiril.

Laachraoui (24) oli üks enesetaputerroristidest, kes õhkis ennast Brüsseli lennujaamas 22. märtsil. Kokku hukkus terrorirünnakutes sel päeval 31 inimest.

Samuti on uurijad väidetavalt leidnud asitõendeid, mis seovad teda Pariisi terrorirünnakutega novembris. Teadete kohaselt vastutas Laachraoui Belgias ning Prantsusmaal kasutatud lõhkekehade valmistamise eest.

Pantvangid on tuvastanud ka teise valvuri, Mehdi Nemmouche, kes viibib vanglas juudimuuseumi ründamise eest 2014. aastal.

Kolmas valvur Salim Benghalem on mõistetud Prantsusmaal süüdi IS-i heaks värbamises. Ka USA võimude poolt tagaotsitav Benghalem vangistuses ei viibi.

Toimetaja: Allan Rajavee

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: