Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Abituriendid Eesti keele eksamist: ebameeldivaid teemasid ei olnud, kõige keerulisem oli lugemisülesanne

Eesti keele riigieksamiga sai avapaugu selle aasta riigieksamite periood. Tänavu kirjutas eesti keele eksamit kokku 7234 noort. Abituriendid, kellega "Aktuaalne kaamera" vestles, jäid eksami teemadega üldjoontes rahule, öeldes, et valik oli lai.

Eesti keele riigieksam koosnes kahest osast: lugemisosas sai õpilane valida ühe alustekstide komplekti ja lahendas selle põhjal 2–4 analüüsivat ülesannet, teises osas tuli kirjutada umbes 400-sõnaline arutlev kirjand, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Valida oli nelja teema vahel. Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpetaja Anu Kell ütleb, et kui eelmisel aastal olid teemad peamiselt seotud ühiskonnaprobleemidega, siis sel aastal oli teemade valik laiem.

"Aususe ja petmise teema tundus mulle eriti hea selles mõttes, et mulle meenus, milliseid teoseid me oleme käsitlenud, seega ma loodan küll, et neile meenuvad igasugused Ibseni teosed, millest oleme rääkinud ja mida annaks siduda, ning aususe ja petmise teema on praegu Eestis ka erakordselt aktuaalne," märkis Kell.

"Aktuaalse kaameraga" rääkinud noored kiitsid samuti teemade valikut.

"Ei olnud selliseid ebameeldivaid teemasid, nagu tehnoloogia või sellised, mida ma ei oskaks. Enamasti kasutasin ma artikleid, aga kirjandust sai ka iga teemaga kasutada. Seal üks teema oli spordi kohta, seal ei oleks osanud ma midagi tuua," märkis Tallinna 21. kooli abiturient Anželica Ilustrumm.

„Ei olnud kõige raskem. Ei olnud sellist tunnet, et nüüd läks kõik metsa ja ma ei tea, mis nüüd sellest kõigest nüüd saab. Ei olnud nii, et oli ainult üks teema, mille kohta mul midagi öelda oleks,“ ütles Tallinna Reaalkooli abiturient Viv Marleen Tamme.

„Olid sellised asjakohased teemad, mida ma sain valida. Ise valisin kirjandusest hariduse ja vabaduse ning nende seose,“ rääkis Tallinna 21. kooli abiturient Sten Silver Sooman.

"Ma arvan, et parem kui kartsin." märkis Tallinna Reaalkooli abiturient Gloria Märts.

Reaalkooli teine abiturient, Johanna Viik nõustus. "Aga ega ta nüüd kõige paremini ei läinud, aga eks näeb."

Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi abituriendi Madli Lehiste arvates oli kõige keerulisem lugemisülesanne. "Keeruline oli see arusaamine tekstist. Kirjandi osa läks paremini kui lugemine, valisin esimese teema."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: