Võrumaa õppusel Tormihoiatus harjutatakse ka linnalahingut ({{commentsTotal}})

Õppus. Pilt on illustreeriv.
Õppus. Pilt on illustreeriv. Autor/allikas: Kaitseliit

Täna algas Võrumaal 2. jalaväebrigaadi Kuperjanovi jalaväepataljoni õppus Tormihoiatus 2016, kus üle 800 ajateenija harjutab mais algavaks kaitseväe õppuseks Kevadtorm.

"Seekord on õppusel uuteks teemadeks häire korras valmisoleku saavutamine, mis hõlmab tegevväelaste ootamatut teenistusse kutsumist, linnakute julgestamist, osalist mobilisatsioonivarude vedu ning taktikalise ülesande täitmist," ütles Kuperjanovi jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Hando Tõevere.

Viiepäevase õppuse eesmärgiks on õppekompaniide koostöö harjutamine pataljoni koosseisus ning allüksustele hinnangu andmine.

Linnalahing Võrus

Tormihoiatuse kulminatsiooniks on laupäeval Võru linnas peetav linnalahing, kus kuperjanovlastele teeb vastutegevust Kaitseliidu Lõuna-Eesti malevate koondüksus. Lisaks kuperjanovlastele ja kaitseliitlastele osalevad õppusel Eestis viibivad Ühendriikide kaitseväelased soomukitel Stryker ning 1. jalaväebrigaadi tankitõrje- ja luurerühmad.

Õppust peetakse peamiselt kaitseväe Võrumaa harjutusaladel, osaliselt tegutsetakse ka Väimelas, Sõmerpalus ning Võru linnas. Õppusel kasutatakse imitatsioonivahendeid ehk paukpadruneid ja suitsuküünlaid.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: