Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vabatahtlikuna Viljandis töötav saksa noormees õppis poole aastaga eesti keele selgeks

Foto: ERR

Euroopa noortevahetusprogrammi kaudu Viljandi Näituse kodus ja Karula kodus vabatahtlikuna töötav Saksamaalt pärit Klemens Höfflin õppis poole aastaga ära eesti keele ning on oma töö ja eluga Viljandis väga rahul. Noormees soovis töötada vabatahtlikuna just sellises riigis, millest ta polnud varem midagi kuulnud.

19-aastane Klemens Höfflin on väga mitmekülgsete huvidega noormees ja kõike seda saab ta kasutada ka oma töös, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Näiteks ma teen ratastoolitantsu või tantsin lihtsalt. Mulle meeldib väga laulmine ja mulle meeldib ka, kui me oleme ainult õues ja kõnnime," rääkis ta.

Karula Kodu ja Viljandi Näituse Kodu juht Kristel Jaago ütles, et Euroopas on väga tavaline, et noored käivad juba kooli kõrvalt vabatahtlikku tööd tegemas. "Eestis võiks seda olla palju rohkem. Kui ta oleks eesti poiss, see üllataks mind, kuid kuna ta on saksa poiss, siis see ei üllata mind," märkis Jaago.

Eesti keelt hakkas Höfflin õppima juba Saksamaal ja Eestis elades on huvi keele vastu aina süvenenud.

Et paremini siinsesse ellu sisse elada ja omale sõpru leida, otsustas ta minna huvikooli rahvatantsuringi ja muusikakooli orkestrisse.

"Mulle meeldib väga, sest ma saan õues jalutada ja mulle see meeldib. Aga kui ilm pole ilus, siis sellest on kahju natuke. Ma jään siia augusti lõpuni ja siis ma tahan töötada arstina, aga enne ma pean minema ülikooli," rääkis Höfflin oma plaanidest.

Jaago sõnul on ta Höfflinilt õppinud rõõmu ja motivatsiooni teha midagi tasuta. "Aasta aega meiega - see on see, mida me temalt iga päev saame," sõnas Jaago.

Klemens Höfflin lubab Saksamaale naastes eesti keelt ja siinseid sõpru mitte unustada ja võimalusel siia tagasigi tulla.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: