Kohus arestis Savisaare kodust leitud 200 000 euro väärtuses sularaha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Hanna Samoson /ERR

Harju maakohus rahuldas eile riigiprokuratuuri taotluse ja arestis korduva altkäemaksu võtmise ja rahapesu kahtluse all oleva Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare kodust läbiotsimisel leitud sularaha rohkem kui 200 000 euro väärtuses.

Kaitsepolitseinikud otsisid kriminaaluurimise raames Savisaare kodu Hundisilma talus läbi mullu 22. septembril, ütles prokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas ERR.ee-le.

Läbiotsimisel leiti Savisaare kodust enam kui 200 000 euro väärtuses sularaha.

Riigiprokuratuur esitas Savisaare tulude ja kulude põhjaliku võrdleva analüüsi alusel maakohtule taotluse raha arestimiseks.

"Kahtlustatava varalise seisundi hindamiseks koostati põhjalik kriminaaltulu ja elatustaseme analüüs, mis andis prokuratuurile aluse vastava taotluse kohtule esitamiseks ning käesolevaks hetkeks on maakohus sellise prokuratuuri taotluse ka rahuldanud ning Edgar Savisaare kodust leitud sularaha konfiskeerimise tagamiseks arestinud," ütles juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus.

Tema sõnul on kaitsepolitsei ja riigiprokuratuur lahendanud kohtueelse uurimise lõpuleviimise seisukohalt olulised küsimused ning lähinädalatel antakse kaitsjatele ligipääs kohtumenetluses esitatavatele tõenditele.

Savisaare kaitsja, vandeadvokaat Oliver Nääs ütles ERR.ee-le, et seni on tal olnud võimalik tutvuda vaid kohtumäärusega, millega Edgar Savisaare vara arestiti.

"Alustuseks pean tõdema, et käesolevale menetlusele kohaselt ei ole mul olnud võimalik tutvuda süüdistuse poolt läbi viidud analüüsi ega selle aluseks olevate tõenditega. Määrusest väärib esiletõstmist, et ka prokuratuuri hinnangul võib valdav osa Edgar Savisaare kodust leitud sularahast pärineda tema legaalsetest sissetulekutest, mistõttu selle arestimine on kummastav," nentis Nääs.

Tema sõnul nähtub kohtumäärusest veel, et kriminaalseks tuluks peetakse Edgar Savisaare lähedaste poolt tema eest igapäevaste jooksvate kulutuste kandmist, millega Edgar Savisaar mingil juhul ei nõustuda ei saa.

"Kaebame määruse kindlasti edasi, loodetavasti saame seda teha olukorras, kus meile on lõpuks tutvustatud ka asjas kogutud tõendeid," kinnitas Nääs.

Koos Savisaarega on kahtluse all Tallinna linnavolikogu esimees Kalev Kallo, ärimehed Aivar Tuulberg, Alexander Kofkin, Hillar Teder, Vello Kunman ja ekspoliitik Villu Reiljan.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: