Põhja-Korea Töölispartei kongress kinnitas Kimi partei peasekretäriks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kim Jong-un
Kim Jong-un Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Põhja-Korea valitseva Töölispartei kongress andis riigijuht Kim Jong-unile uue tiitli: Korea Töölispartei peasekretär.

Uus ametikoht tehti teatavaks ajal, mil esmakordselt lubati 25. aprilli kultuurimaja saali riiki kutsutud välisajakirjanikud. Seni polnud seda ajakirjanikele võimaldatud ning pärast kümmet minutit toimetati ajakirjanikud saalist välja.

Tseremoonia algas hetkel, mil sõjaväeansambel hakkas mängima viisi, mida mängitakse alati, kui Põhja-Korea liider siseneb avalikku kohta. Seejärel astus Kim lavale ning tuhanded kohaltviibijad plaksutasid pikalt tema auks. Ühtselt skandeeriti "Mansae", millega sooviti Kimile pikka iga.

Seejärel võtsid tema ja teised partei kõrged liikmed istet. Juhtkonna pea kohal kõrgusid portreed Kimi vanaisast, Põhja-Korea asutajast Kim Il-sungist ning isast, Kim Jong-ilist.

Põhja-Korea parlamendi juht Kim Yong Nam tõusis püsti ja luges ette partei tippjuhtide ametikohad. Tegemist oli esimese korraga, kui Kim Jong-uni nimetati Töölispartei peasekretäriks.

Reedel alanud esimese Töölispartei kongressi näol alates 1980. aastast on tegemist alates 2011. aasta detsembrist Põhja-Koread juhtiva Kimi "kroonimisega".

Parteijuhi tiitel tõstab Kim Jong-uni samale võimutasandile Kim Jong-ili ja Kim Il-sungiga - mõlemad olid Töölispartei peasekretärid. Kimi isa on jätkuvalt "igavene peasekretär" ja vanaisa "igavene president".

See sümboolne samm peaks näitama, et riik on kindlalt noore juhi kontrolli all ning Kim on valmis alustama oma ajastut Põhja-Korea liidrina.

Kim on parteijuht praegugi, aga tema ametinimetus oli esimene sekretär.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: