OECD esitas Lätile liitumiskutse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Läti lipp.
Läti lipp. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Majanduskoostöö ja arengu organisatsioon (OECD) esitas täna liitumiskutse Lätile.

OECD nõukogu toetas liitumiskutse esitamist ühehäälselt, teatas OECD.

Liitumise korral saaks Lätist organisatsiooni 35. liikmesriik.

OECD peasekretär Angel Gurria avaldas veendumust, et Läti liitumine annab organisatsiooni tegevusse rikastava panuse. "Olukorras, kus Eesti on liige juba 2010. aastast, Läti nüüd liitumiskutse saanud ja Leedus on alanud protsess liitumise nimel, on OECD Balti regiooniga paremini seotud. Majandus- ja finantskriis on tõestanud meie riikidele, et majanduskasvu ja enesekindluse taastamiseks tuleb ühiselt leida sobivaid poliitilisi vastuseid," rääkis ta.

"Läti on 1991. aastal aset leidnud taasiseseisvumisest saadik viinud ellu laiaulatuslikke struktuurireforme kaasaegse turumajanduse rajamiseks ning OECD-ga liitumine on nende püüdluste suhtes oluliseks tunnustuseks pärast liitumist Euroopa Liiduga 2004. aastal ja eurotsooniga 2014. aastal," sõnas omakorda Eesti suursaadik OECD juures ja organisatsiooni diplomaatilise korpuse vanem Marten Kokk.

Kui Läti siseriiklikud protseduurid on selleks ajaks läbi viidud, saab liitumislepe allkirjad 2. juunil Pariisis toimuval spetsiaalsel tseremoonial.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: