Ojuland andis pagulaste vastu kogutud allkirjad riigikogule üle ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Kristiina Ojuland andis täna riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonile üle pöördumise 19 000 allkirjaga, milles nõutakse loobumist kvoodipõhisest pagulaste vastuvõtmisest.

Riigikogu poolt kinnitas komisjoni esimees Kalle Palling talle, et sunniviisiliselt pole Eesti pagulasi vastu võetud, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Kristiina Ojulandi sõnul esitati lisaks allkirjadele ka kaks ettepanekut: langetada riigikogupoolne otsus sundkvootidest loobuda ja pagulaste vastuvõtmise küsimuses rahvahääletus korraldada.

Rahva Ühtsuse Erakonna hinnangul ootab Eestit praegusel kursil ees massiimmigratsioon, millega on esimeste pagulaste vastuvõtmisega juba alustatud.

"Kui täna avatakse see uks islami immigratsioonile siin käputäite kaupa kümnete inimeste kaupa, siis see lihtsalt lõpeb sellega [massiimmigratsiooniga]. Me näeme väga paljudes teistes Euroopa Liidu riikides näeme, siis see rahvaarv hakkab päris kiiresti kasvama," selgitas Ojuland.

Küsimusele, kus poliitik näeb kriitilist piiri Eesti kultuurile ja julgeolekule, kui Eesti võtab natuke üle 500 pagulase vastu, vastas Ojuland, et isegi sada inimest on piisavalt suur hulk Eesti rahvaarvu silmas pidades.

"See küsimus on tegelikult ebakompetentne, sest see 500 ei ole ju lõplik arv. See korrutage kümnetega," ütles Ojuland.

ELAK-i komisjoni esimees Kalle Palling ütles, et Ojulandile kinnitati täna komisjonis, et Eesti ei toeta pagulaste vastuvõtmisel sundkvoote ega ole seda kunagi toetanud.

"Rõhutasime ja kinnitasime talle, et meil on plaan hoida oma senistest seisukohtadest kinni, kus me lähtume, et Eesti võtab pagulasi vastu ainult vabatahtliku aitamise tingimustes," kommenteeris Palling, kelle sõnul sai Ojuland palve seda seisukohta ka allakirjutanutele tutvustada.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: