Tartu koolis peeti "sallivuse olümpiamänge" ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Eile õhtul süüdati Tartus Kassitoomel Olümpiatuli ning lehvisid kõikvõimalikud lipud maailma eri paigust. Nimelt peab Mart Reiniku kool kolmel päeval suurejoonelist spordipidu, mille teema on sallivus.

Täna lehvisid Mart Reiniku kooli staadionil näiteks Ghana, Namiibia, Tšiili ja Bahama riigilipud. Iga lipu alla kuulub õpilasi esimesest kuni üheksanda klassini. Kolmepäevaseks spordipeoks on valmistusi tehtud alates jaanuarist. Õpilased on selle ajaga kohtunud sportlastega, käinud spordimuuseumis ja õppinud riikide kohta, mida nad esindavad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuna Reiniku kool töötab kahes õppehoones, siis on olümpiamängude eesmärk tuua õpilased kokku ühise eesmärgi nimel pingutama. Olümpiamängude läbiv temaatika on sallivus. Seda ei edendata vaid spordiplatsil, vaid kõikides teisteski õppeainetes.

Olümpiamängude projektijuht Sirle Morozova ütles, et jaanuarist alates on olnud kudumisel
sallivus sall. "Ühes majas kudunud, teises majas heegeldanud. Ja see on siis läbi õppeainete ka kaasatud loomulikult. Märksõna, et oleme sallivamad, oleme hoolivad.

Spordipidu lõpeb homme olümpiatule kustutamisega ja sallivuse salli koolimajja viimisega.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: