Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Harjumaa roolijoodikud on tänavu jäänud ilma 25 autost

Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Harju maakohus on tänavu Põhja ringkonnaprokuratuuri taotlusel konfiskeerinud joobes juhtidelt 25 autot.

Lisaks 25 roolijoodikule on maakohus autota jätnud ka korduvalt juhtimisõiguseta sõitnud seitse juhti, ütles ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Arno Põder ERR.ee-le.

Eelmisel nädalal konfiskeeris kohus kaks autot mehelt, kes oli juba mitu korda ilma juhtimisõiguseta ringi sõitnud ning lisaks pidid oma sõidukitest loobuma veel kaks joobnuna roolist tabatud meest.

Eelmisel nädalal mõistis kohus süstemaatilises juhtimisõiguseta juhtimises süüdi 21-aastase Naziri, keda politsei on viimase kahe aasta jooksul tabanud autot juhtimast juba kuus korda. Viimati pidas politsei Naziri autoroolis kinni 8. mail Harjumaal Jägala-Joa teel. Eelmiste juhtumite eest on teda juba nii väärteo kui ka kriminaalkorras karistatud.

Koos varasema karistusega määras kohus Nazirile ligi kaheksakuulise vangistuse, mis asendati 234 tunni üldkasuliku tööga. Töötunde on mehel aega teha kaks aastat ja sel ajal peab ta täitma ka kriminaalhooldaja kontrollnõudeid.

Samuti konfiskeeris kohus Nazirilt Volkswagen Passati ja Opel Omega ning mõistis välja menetluskulud üle 400 euro.

"Süstemaatiline juhtimisõiguseta juhtimine muudeti kuriteoks alates eelmise aasta 1. jaanuarist. Selle paragrahvi järgi alustatakse kriminaalmenetlust, kui ilma nõutava kategooria juhtimisõiguseta inimene jääb 12 kuu jooksul juba kolmandat korda vahele mootorsõiduki juhtimisega," ütles Põhja ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Enge Selge.

"Kui inimest on varem liiklusrikkumise eest kriminaalkorras karistatud ja teda ei õnnestu muul moel autoroolist eemal hoida, siis tuleb kõne alla ka sõiduki konfiskeerimine - samamoodi nagu joobes juhtimise puhul," tõdes Selge.

Sel esmaspäeval mõistis kohus joobes juhtimises süüdi 34-aastase Aleksandri ja teisipäeval 46-aastase Raini. Mõlemad mehed tabas politsei purjuspäi autot juhtimast möödunud nädalavahetusel Tallinnas.

Raini karistas kohus kokku 10-kuulise vangistusega, mis asendati 294 tunni üldkasuliku tööga. Töötunde on Rainil aega teha kaks aastat ning sel ajal tuleb tal täita ka kriminaalhooldaja kontrollnõudeid, ta ei tohi tarvitada alkoholi ja peab osalema sotsiaalprogrammis.

Aleksandrile mõistis kohus tingimis ühe aasta ja kolme kuu pikkuse vangistuse, midaq ei pöörata täitmisele, kui ta ei pane pooleteistaastase katseaja jooksul toime uut kuritegu ja täidab kriminaalhooldaja kontrollnõudeid.

Lisakaristusena võttis kohus juhtimisõiguse Aleksandrilt viieks ja Rainilt neljaks kuuks. Kuna see polnud meestele joobes juhtimise eest esimene karistus, konfiskeeris kohus Aleksandrilt ka Volvo V70 ja Rainilt Mitsubishi Carisma. Sundraha ja menetluskuludena tuleb kummalgi riigile tasuda ligi 400 eurot.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: