Seli ei leia Tasku keskusele ostjat, kuna investorid ei julge Tartu kaubanduspindadesse raha paigutada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tasku keskus Tartus
Tasku keskus Tartus Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Suurärimees Neinar Seli on enam kui aasta aega püüdnud müüa enamusosalust Tartu kesklinnas asuvast Tasku keskuses. Ühelt poolt selleks, et kaasata Tasku laienemisse uut raha, teisalt selleks, et leida vahendeid AS Estiko muude ettevõtmiste tarvis.

2014. aasta lõpus teatas Tasku keskuse juhataja Evely Opmann, et õige pea peaks keskusele lisanduma enam kui 10 000 ruutmeetrit kaubanduspinda ja ühtlasi oleks pidanud laienema ka keskuse kõrval olev bussijaam. Kuid ehitustöödel, mis pidid tänavu algama, koppa maasse löödud ei ole, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Paralleelselt laienemisplaanidega hakkas keskuse suuromanik Neinar Seli Tasku enamusosalusele ostjat otsima. "See ei ole saladus, et Tasku keskus on olnud ka müüginimekirjas. See ei olnud tingitud ainult keskuse laienemiskavatsustest, vaid soovisin riske enda investeeringutelt maandada," tunnistas Seli.

Lisaks märkis ettevõtja, et tema portfelli on kogunenud üsna palju kinnisvara, mistõttu soovib ta suunata müügil tekkivaid vahendeid Estiko tootmistegevuse laiendamisse. "Me sooviksime osta mõne suurema pakenditehase, mis looks sünergiat Estiko Plasterile," selgitas Seli.

Seli nõustaja: investorid ootavad turu selginemist

Tasku keskuse müümiseni jõutud veel pole, kuid läbirääkimised käivad mitme võimaliku investoriga. Viimaseid on Selil otsida aidanud kinnisvara nõustamisega tegeleva Acatella tegevjuht Aavo Kokk, kelle väitel on huvi Tartu kaubanduskeskuste turu vastu küllalt suur, kuid praegu ollakse siiski pigem ootel.

"Tartus on viimasel ajal toimunud üsna märkimisväärsed muutused seoses sellega, et Kvartal on nüüd avatud ning kõrval on Tallinna Kaubamaja teinud uue uuenduse oma keskusele,"

"Tartus on viimasel ajal toimunud üsna märkimisväärsed muutused seoses sellega, et Kvartal on nüüd avatud ning kõrval on Tallinna Kaubamaja teinud uue uuenduse oma keskusele," selgitas Kokk. Tema sõnul saab järgmise kuue kuu jooksul näha, kuidas jõujooned kujunevad ning pärast seda investorite huvi ja julgus taas kasvab.

Koka arvates vahetavad järgmise kümne aasta jooksul nii mõnedki Tartu kaubanduskeskused omanikku. Lisaks Kvartali kerkimisele ja Tartu Kaubamajale laienemisel teeb suuri investeeringuid ka linna ääres asuv Lõunakeskus.

Seli: Lõunakeskus ehitab uut kesklinna

Kuigi Neinar Seli usub, et kesklinna kaubanduskeskuste koostöö suudab Lõunakeskuse survele vastu panna, tunnetab ettevõtja siiski äärelinna keskuse tugevat arengut. "Tartu kesklinnas on planeeringud veninud aastaid ja Lõunakeskus on seda osavalt ära kasutanud, sest sinna tulevad juba hotellid ja kinod," märkis Seli, kes lisas, et tegemist on otsekui uue "linnaga".

"Tartu kesklinnas on planeeringud veninud aastaid ja Lõunakeskus on seda osavalt ära kasutanud, sest sinna tulevad juba hotellid ja kinod,"

Tasku keskuse laienduse eelprojekteerimisega tegeletakse praegu edasi aga seda millal ja kelle rahade eest ehitamiseks läheb Seli veel öelda ei oska. Samas avaldas Seli lootust, et ühel päeval nii Tasku kui ka Tartu bussijaam kindlasti laienevad.

"Vaatame, kuidas meie ületee naabritel asi käima läheb ja kui palju üldse Tartu selliseid kaubanduspindasid välja kannatab. Meie eelprojektid on olnud tõesti hästi mahukad ja nende eelprojekteerimine käib ning suurem bussijaam tuleb varem või hiljem," kinnitas Seli.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: