Vabaerakond heitis Georg Kirsbergi välja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Vabaerakond heitis hiljuti rassistlike avaldustega silma paistnud ja varasemalt mereväes skandaali tekitanud Georg Kirsbergi välja.

Neljapäeva õhtul kogunenud Vabaerakonna juhatus arvas pärast juhatuse liikmete ja Kirsbergi seisukohtade ärakuulamist ta erakonna liikmeskonnast välja. Põhjus: erakonna mainet kahjustav tegevus ning vastandumine erakonna väärtustele.

"Meie erakond ei saa tolereerida oma liikmena isikut, kelle rassistlikud ja inimväärikust alandavad väljaütlemised ning seisukohavõtud sotsiaalmeedias kahjustavad tugevalt erakonna mainet," nimetas erakonna juhatuse liige professor Jüri Saar.

Kirsberg peab erakonna otsust põhjendamatuks. "Otsus tuli kiiresti, tuli ootamatult ja oli ka põhjendamatu. Probleemi põhjus on see, et Vabaerakond ei soovi esindada konservatiivseid seisukohti," ütles Kirsberg ERR-i uudisteportaalile. Ta lisas, et teda on juba liituma kutsutud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE) ja ka Rahva Ühtuse Erakonnaga (RÜE).

Eesti Ekspress kirjutas eile, et Kirsberg sai nii mõnegi erakonna liikme hukkamõistu osaks, sest postitas Facebookis rassistlikke avaldusi.

Näiteks juuni alguses laadis Kirsberg enda Facebooki kontole üles pilte kahest mustanahalisest inimesest. "Just nüüd jälle KAKS NEEGRIT. Asukoht minu kodu aknast," kirjutas Kirsberg juurde. Piltide all olevates kommentaarides lisas ta veel, et tema naabruses asub ühiselamu, kuhu "neid veeti 2015. aasta jooksul koorma täis sisse".

Vabaerakonna juhatusse kuuluv Aimar Altosaar ütles pärast seda, et Kirsberg peaks erakonnast lahkuma. "Minu arvates on Georg Kirsbergi avalik rassistlike hinnangute levitamine vastuvõetamatu, kuna seda tema liikmelisuse tõttu seostatakse Vabaerakonnaga," kirjutas Altosaar juhatuse siselisti.

Georg Kirsberg tekitas aastaid tagasi skandaali ka Eesti mereväes süüdistades seda täielikus korralageduses.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: