Eesti ja Poola uurivad üle viie miljoni euro suurust pettust

{{1475063615000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: Alexander Demianchuk/TASS/Scanpix

Eesti ja Poola käivitasid kriminaaluurimise seoses suureulatusliku pettuse ning rahapesuga, kuriteoga tekitatud kahju on üle viie miljoni euro.

Kahtlustuse kohaselt tegelesid Eestist ja Poolast pärit jõuk aastatel 2014-2015 ettevõtetelt raha väljapetmisega ning kasutasid selleks vahekohut, mida pole tegelikkuses kunagi eksisteerinud, ütles riigiprokuratuuri pressiesindaja Martin Vallimäe ERR.ee-le.

"Tegemist oli piiriüleste kuritegudega, mistõttu oli Eesti ja Poola õigusasutuste vahel loodud menetluste efektiivsemaks läbiviimiseks ühine uurimisrühm," märkis ta.

Uurimisrühma tegevuse tulemusel peeti mõlemas riigis eelmisel nädalal koordineeritud ja samaaegsed läbiotsimised ning kahtlustatavate kinnipidamised ja ülekuulamised.

Poola kohus otsustas võtta peamiste kahtlusalustena kolmeks kuuks vahi alla kaks meest.

ERR-ile teadolevalt vahistati Poolast pärit Gerard M. ja Eesti kodanik Sven Soeson.

ERR-i saade "Pealtnägija" kajastas Soesoni tegevust juba eelmise aasta kevadel.

"Ilma liigse bürokraatia ja kiire infojagamisega suutsime koguda tõendeid suuremahulise kelmuse kohta. Kuigi reaalne kahju oli viis miljonit eurot, üritati välja petta mitukümmend miljonit eurot,“ ütles Eestis kriminaalmenetlust juhtiv riigiprokurör Piret Paukštys.

"Politsei panustab aina enam rahvusvahelistesse uurimisrühmade töösse, et võimalikult operatiivselt ja tõhusalt piiriülese majanduskuritegevusega võidelda. Poolaga meil senine koostöö sellisel kujul puudub, ent menetluse käik annab põhjust rahuloluks," kinnitas keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo juht Janek Maasik.

Kriminaalasja uurib Eestis keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo ning uurimist juhib riigiprokuratuur.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: