Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERM-i võõrkeelsete kodulehtede avamiseni läheb vähemalt kuu

ERM-i
ERM-i "ingliskeelne" kodulehekülg. Autor/allikas: Kuvatõmmis erm.ee/en kodulehelt

1. oktoobril publikule avatav Eesti Rahva Muuseum (ERM), mille koduleht on olemas üksnes eestikeelsena, lubab muudes keeltes kodulehed avada esimesel võimalusel, ent mitte enne ühte kuud. Muuseum selles probleemi ei näe, sest prioriteet on kohalikud inimesed.

ERR.ee kirjutas, et ka välismaalastest külastajaid ootav suurejooneline ERM annab oma kodulehel infot ainult eesti keeles.

ERM-i avalike suhete juht Kaarel Tarand lubab, et kodulehe võõrkeelsed versioonid valmivad esimesel võimalusel, aga mitte vähem kui kuu jooksul.

"Esmalt teeme ingliskeelse, siis vaatame, mis järjekorras edasi (soome, vene jne). Kindlasti ei tule need sama mahukad kui eestikeelne, sest osa infot on välismaalaste jaoks tarbetu," selgitas Tarand.

Muuseumi avalike suhete juht ei näe välismaiste kodulehtede koheses puudumises ka probleemi, sest prioriteet on kohalik publik.

"Otse põhiseaduse preambulis sõnastatud ülesannete täitjana on ERM esmajoones ja ennekõike siiski Eesti rahva teenimisele, harimisele ja valgustamisele suunatud asutus, mistõttu me senine prioriteet on olnud saada tegevus eestlaste jaoks korda ja seejärel kohe asuda ka muu ilmaga tegelema. Selle plaani järgi tegutsemegi, ühtlasi hoolega jälgides, mis reaalsuses lähinädalail juhtuma hakkab ja kuidas külastajate vooga toime tuleme," kinnitas Tarand.

Muuseumi välisturgudele suunatud tegevus käivitub aktiivsemalt järgmisel aastal. Tarandi kinnitusel püüavad nad koostööd teha vähemalt Tartu, aga võimalik, et ka terve Eesti suuremate muuseumidega, samuti EAS-iga, kuivõrd nende hinnangul võiks ERM olla arvestatav osa üldisemast riigiturundusest.

"Välisturistide kohta on prognoose küllalt raske teha, sest see sõltub paljuski koostööst turismiettevõtetega, kellega me pole veel jõudnud põhjalikumaid ja pikemaid kokkuleppeid sõlmida. Kindlasti eeldame, et esimeses järjekorras saabub enim soomlasi - juba avapäeval on neid vähemalt kolm gruppi saabumas. Ka Läti suunalt on arvestatav huvi olemas, vähemasti kui hinnata seda senise meediahuvi järgi," rääkis Tarand.

"Oma rolli mängib siin ka rahvusvaheline (niši)huvi maja kui arhitektuuriteose vastu ja meie õnneks on maja arhitektid ise väga võimekad turundajad, kes on tõmmanud mitmes riigis ERM-ile laiemat tähelepanu. Ka eile oli Tartus kohal nii Prantsusmaa kui Jaapani meediat, näiteks," teatas muuseumi avalike suhete juht.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: