Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

AS Eesti Meedia läheb Kadastiku vastu kohtusse

{{1475659720000 | amCalendar}}

AS Eesti Meedia esitab Postimehe kunagise peatoimetaja ja AS-i Eesti Meedia endise juhi Mart Kadastiku vastu hagi, kuna leiab, et Kadastik on oma elulooraamatus avaldanud konfidentsiaalset teavet.

Eesti Meediat esindav vandeadvokaat Ants Nõmper ütles ERR.ee-le, et hagi Kadastiku vastu on ettevalmistamisel.

"Tulenevalt asjolust, et vaidlus puudutab konfidentsiaalse teabe õigusvastast avalikustamist, siis ei soovi me omalt poolt seda vaidlust meedias etteruttavalt kajastada," märkis Nõmper.

Eelmisel nädalal ilmus Kadastiku elulooraamat "Nüüd ma siis kirjutan…", milles ta esitab oma nägemuse Postimehe ja Eesti Meedia arengutest, samuti kirjutab raamatus nende praegusest omanikust Margus Linnamäest.

Kadastik: ma ise väga ootan seda hagi

Mart Kadastik ütles ERR.ee-le, et ta väga ootab seda hagi, kuna teda on suvest saati ähvardatud sellega.

"Kogu asja taga ei ole mitte Eesti Meedia, vaid selle omanik Margus Linnamäe, kogu see KGB-temaatika välja kiskumine ja tema täiesti ebaadekvaatne reageering minu raamatu viimasele peatükile, milles ta ei ole ilmselt rahul temast loodud portreega," ütles Kadastik.

Kadastiku sõnul on täiesti pretsedenditu, et ajalehe omanik hakkab sõdima oma lehe ajaloo vastu. "See on nagu ise enda jalast hammustamine," leidis Kadastik.

Kadastiku sõnul pole keegi, kes on tema raamatut lugenud, sealhulgas ka juristid, leidnud sellest ärisaladuse lekitamist.

"Siseelu Eesti Meedias ei ole ärisaladus ja see ei saa olla avalikkuse eest varjatud. Elu näitab, et see raamat oli väga vajalik," tõdes Kadastik.

Kadastik pöördus kohtusse Juku-Kalle Raidi raamatu vastu

Kadastik omakorda pole rahul ajakirjaniku ja seltskonnaaktivisti Juku-Kalle Raidi koostatud raamatuga "Paradokside puntras", mis sisaldab Kadastiku 1980. aastatel varjunime all kirjutatud tekste ning esitas kohtusse hagi Raidi ja raamatut levitava raamatupoe Apollo vastu.

Juku-Kalle Raid on kinnitanud, et tema raamatu väljaandmist finantseeris Eesti Meedia ja Postimehe omanik Margus Linnamäe, kes on ka Apollo raamatuketi omanikke.

Kadastik ütles ERR.ee-le, et teda esindav advokaadibüroo esitas kohtusse hagi OÜ Ema & Isa, mille ainus juhatuse liige on Juku-Kalle Raid ning Apollo Holding OÜ vastu.

"Juku-Kalle Raid andis eelmisel nädalal välja brośüüri, kuhu on kogutud mitmed minu 80. aastatel kirjutatud artiklid, aga ka Indrek Tarandi, Mihhail Lotmani ja teiste autorite meedias ilmunud tekstid. Neid materjale seob dissidentide teema, mida käsitlen ka oma elutööraamatus "Nüüd ma siis kirjutan". Mõistan Juku-Kalle Raidi, kes tahab oma vaatenurka esitada, aga ma ei mõista, miks ta peab KGB lahtisest uksest pettuse abil sisse hiilima," märkis Kadastik.

Kadastiku hinnangul on probleem selles, et iga müügile tulev raamat tuleb kanda ISBN registrisse, kuid Juku-Kalle Raid on ISBN koodi taotledes esitanud valeandmeid, märkides oma raamatu autoriks Kadastiku nime.

"Sellega rikkus ta minu isiku- ja autoriõigusi. Minu artikleid - sõltumata sellest, kas need meeldivad või mitte – ei ole kellelgi õigust ilma minu nõusolekuta oma raamatus avaldada. Õigusvastane on ka selle raamatu kujundamine ja esitamine viisil, mis loob mulje, nagu oleksin mina kõnealuse brošüüri koostanud," ütles Kadastik.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: