Lõuna-Eesti ettevõtluse edendamiseks peeti messi ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Selleks, et ühe piirkonna ettevõtjad teeksid omavahel rohkem koostööd ning jätaksid seega ka rohkem raha omakanti, peeti täna Põlvas maakonna ettevõtjate kontaktmessi pealkirjaga "Uskumatu, millega mu naaber tegeleb".

Eva Demitševa peab Kanepi vallas, Sepa talus 57 kitse. Kitsepiimast saadud tooteid müüb ta peaasjalikult kodust püsiklientidele ning eritellimuste peale. Aga et tootmine on suurenemas, on vaja ka uusi turustamiskanaleid. Messile tulemine tõigi endaga uued tuuled, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Noo täna siin pakuti koostööd, nii et ikka leiab inimesi, kellega on võimalik nagu ettevõtlust arendada koos," ütles Demitševa.

Messi korraldajate sõnul ongi väikeettevõtete püsima jäämise ja konkurentsivõime tõstmise seisukohalt oluline ühe piirkonna ettevõtete vaheline koostöö.

"Et meist ka rohkem raha maakonda jääks, et me ostaks oma ettevõtjatelt teenuseid sisse, tooteid sisse oma kauplustesse, turismiettevõtetesse, et erinevad ehitusettevõted saaksid maakonnas tööd teha, saaksid ehk omahinda rohkemaks, paremaks hoida," sõnas messi korraldaja Tiiu Maran.

Lisaks teineteise tegemistega tutvumisele ning uute kontaktide loomisele, toimusid läbi päeva ka erinevad ettekanded innustamaks ja inspireerimaks ettevõtjaid laiemalt ja innovaatilisemalt mõtlema. Innovatsiooni küsimuste ees on näiteks Põlva-ja Võrumaa piiril looduslikust vahvast käsitööküünlaid valmistav Agu Piirisild.

"Me teeme väga palju käsitsi ja meil on vaja leida mõningaid meetoteid, kuidas oma tööd muuta efektiivsemaks, et tunduvalt odavamalt ja natuke rohkem toota, siis on ka innovatsioon meie jaoks päris olulne teema," ütles Piirisild.

Innovatsioonist rääkis ka ettevõtlusminister Liisa Oviir, kel on selle edendamiseks lausa oma ettepanek.

"Meie praegune IT-lugu sai alguse 20 aastat tagasi tiigihüppest, aga praegu, kui küsimus on innovatsioonis, siis me peaksime tegema järgmise tiigrihüppe ja uus tiigrihüpe peaks olema see, et esimesest klassist peale hakatakse õpetama meil ettevõtlust ja innovatsiooni. Õpetataksegi inimesed mõtlema väljaspool kasti," lausus Oviir.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: