Tallinna loomade varjupaik majutab nüüd koeri ka öösiti ({{commentsTotal}})

Foto: Hanna Samoson /ERR

Augusti algul avatud Tallinna loomade varjupaik majutab esimest nädalat ka koeri, sest kohus otsustas, et koerte igapäevane transportimine ööseks teistesse Eesti varjupaikadesse ei ole õigustatud.

Kuigi varjupaigas on kokku 40 koertele mõeldud kohta, on asukaid seal kaks - laikat meenutav Lumi ja Eesti hagija sugemetega Robi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meil on läbi käinud paar koera, kes on tagastatud kohe omanikule, aga neile, kes on praegu siia jäänud, hakkame õige pea uut kodu otsima," ütles Tallinna loomade varjupaiga juht Hellika Landsmann.

Veel eelmisel nädalal tuli koerad ööseks Tallinnast ära viia kas Virumaa või Pärnu varjupaika. Kohtu toel leidis see absurdne olukord lahenduse.

"Ringkonnakohus leidis, et see ei ole õigustatud ja avalik huvi kaalub üles selle, et ümberkaudsetele elanikele ei meeldi see, et seal koeri majutatakse. Linn on omalt poolt võtnud väga palju meetmeid tarvitusele, et müra, mis sealt kinnistult tuleb, oleks väiksem," selgitas Tallinna keskkonnaameti peaspetsialist Triinu Maandi.

Üheks meetmeks on mürauuringu soovitus - nelja meetri kõrgune ja 12 tuhat eurot maksnud tihe aed. Koeri hoitakse siseruumides ja ilma rihmata saavad nad ühekaupa käia harjutusväljakul. Väljaspool aeda jalutavad koerad vaid rihmastatult.

Tallinna linn pidi kohut käima ka eelmise loomade hoiupaiga teenuseosutajaga, mille tõttu on paljud loomad oodanud kolm kuud, sest neile pole olnud võimalik uut kodu otsida.

Praegu on kõige rohkem hoiul kasse ja nende arv kasvab kiiresti. Landsmanni sõnul on praegu 40 protsenti varjupaig aloomadest kassipojad.

Praegu on varjupaigas käimas musta kassi kuu, mis tähendab, et mustad või valdavalt musta kasukaga kassid saavad uude koju tasuta.

Pisiimetajatest on hetkel hoiul kõige rohkem küülikuid, kellest viimased leiti paari nädala eest Harku järve äärest maast pea laeni sõnnikut täis puuridest koos deegu ja tšintšiljadega. Ka nendele loodab varjupaik pärast arstlikku turgutust uue kodu leida.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: