TS Laevad alustab Rukkirahu kanalis süvendustöödega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1477057567000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Seoses madala veetasemega Väinamerel tellis TS Laevad Rukkirahu kanali süvendamistööd, mis algavad reede õhtul. Olukord peaks paranema esmaspäevaks.

Hiiumaa ja mandri vaheline parvlaevaliiklus on madala veetaseme tõttu häiritud kindlasti veel ka sel nädalavahetusel. Seetõttu palub TS Laevad võimalusel jätta auto sadamasse, sest Rohuküla-Heltermaa suunal on broneeritud juba nii palju autokohti, et oluliselt rohkem sõidukitega reisijaid ei suuda laevad üle vedada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

TS Laevade teatel on parvlaevad Regula ja St.Ola seisnud reedel terve päeva ning suure tõenäosusega ei saa väljuda ka nädalavahetusel.

Siiski paistab tunneli lõpus valgus, sest laupäeva öösel peaks algama Rohuküla ja Heltermaa vahelise laevatee süvendamistööd.

TS Laevad juhatuse esimehe Kaido Padari sõnul on eesmärk puhastada Rukkirahu kanal (ca 60-65m laiune) kividest ja kanali keskele kogunenud pinnase vallist, mille tagajärjel muutub kanal 20-30 sentimeetrit sügavamaks kuni 5,3 meetrini. Tööde tulemusena tekib võimalus suurematel laevadel sõita ka madalama veega Hiiumaa ja mandri vahel.

Majandusminister Kristen Michali sõnul raha selleks leitakse. "Siin oleme meie öelnud, et kui selleks võimalused on, siis tuleb vahendid leida. Me leiame selle raha, et asuda tegutsema. Hiiu maavanemale sai ka öeldud, et kui neil või TS Laevadel on idee, kuidas seda teha, siis asugu tegevusse. Siin on küsimus suuresti selles, kuidas keskkonnaaspektidega suudetakse arvestada ja kui kiiresti seda teha saab," selgitas Michal.

Maavanema Riho Rahuoja sõnul peaksid süvendustööd lõppema pühapäeva hommikupoolikul. Maavanem loodab, et normaalne parvalaevaliiklus on taastatud esmaspäevaks.

Tööde maksumus on kokku koos käibemaksuga 42 000 eurot ja neid teostab Meremõõdukeskus OÜ. Orienteeruv tööde lõpp teisipäeval, 25.oktoobril ja parvlaevaliiklust see ei takista.

Rukkirahu kanali süvendamine toimub koostöös Tallinna Sadama, Saarte Liinide, Hiiu Maavalitsuse, Meremõõdukeskus OÜ, veeteede ameti ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi vahel.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merili Nael, Marju Kaasik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: