Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kasekamp: Leedu valimistel oli Sotsiaaldemokraatliku Partei kaotus ootuspärane

Tartu ülikooli professor Andres Kasekamp märkis Leedu valimistulemusi kommenteerides, et seni võimul olnud Sotsiaaldemokraatliku Partei kaotus oli ootuspärane.

Kasekamp rääkis ERR-i hommikutelevisioonis, et Leedus on tavaline, et pea kõikidel valimistel vahetatakse välja valitsus.

"Pärast taasiseseisvumist on vaid ühel korral juhtunud, et valitsev partei on tagasi valitud. See, et sotsiaaldemokraadid pärast oma nelja-aastast valitsemisaega langesid välja, pole ime," tõdes Kasekamp.

Tema sõnul on Leedus tavaline, et võimul on vaheldumisi vasakpoolne jõud ehk sotsid, kes pärinevad endistest kommunistidest ning konservatiivne Isamaaliit.

"Ja sinna vahele on tekkinud kõiksugused populistlikud erakonnad nagu me nüüd täna Talurahva ja Roheliste Liidu puhul näeme," märkis ta.

Tema hinnangul peavad need valijad, kes valisid Talurahva ja Roheliste Liidu varsti siiski pettuma, sest liit ei saa moodustada valitsust ilma koalitsioonipartnerita.

"Arvatavasti tuleb neile partneriks Isamaaliit - Leedu Kristlikud Demokraadid ja valimistevõitja peab ka nende seisukohtadega arvestama," ütles Kasekamp.

"Talurahva ja Roheliste Liit on rääkinud, et nad tahavad ekspertide valitsust, tulla vastu rahva soovile ja saada lahti vanadest poliitikutest. Aga kust nad võtavad need värsked näod, kellel oleksid kogemused ning kui neil endil oli seni vaid üks koht parlamendis," nentis ta.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: