Eesti teedel ollakse libedusetõrjeks juba valmis

Foto: Peeter Langovits/Postimees/Scanpix

Nullilähedane õhutemperatuur öösel ja hommikul on pannud Eesti teede hooldajad juba valmisolekusse. Näiteks Järvamaal riigimaanteid hooldav aktsiaselts Järva Teed suudab korraga välja panna 15 lund lükkavat liiva- ja soolapuisturit, lisaks sama palju muud tehnikat, mida teenindab 40 töötajat.

Esmaspäeva hommikul oli Paide külje all Sillaotsal õhus 3 kraadi sooja, mis tähendab seda, et libedusetõrje tegijatel veel maanteedele asja ei ole. Samas ollakse valmis tegutsema juba oktoobri keskpaigast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lisaks töömeestele peavad ööpäevaringset valvet ka dispetšerteenistus ja teeilmajaamad.

"Järva Teede hooldada Järvamaal on kõik riigimaanteed ja samuti on meil ka Kose teemeistri piirkond. Ja kokku teede kilometraaž ligi poolteist tuhat kilomeetrit," selgitas hooldejuht Alvar Aedma.

Libedusetõrjeks vajalik kogus soola jõudis Järva Teede lattu juba 4. oktoobril, seega pole enam ühtegi takistust, et mehed ja masinad välja saata.

"Teed on jagatud kolme kategooriasse ja Tallinna-Tartu maantee ongi kolmas kategooria, ja sinna peale peame reageerima kahe tunniga," täpsustas Aedma.

Libedusetõrje rahastamine püsib samal tasemel

Maanteeameti riigiteede hooldepartnerid on sahad ja puisturid korrastanud ning esimesed eelpuisted teede libedusetõrjeks tehti ära juba eelmisel nädalal, ütles maanteeameti Lõuna regiooni hooldevaldkonna juht Tiit Valt.

Eelmise aastaga võrreldes püsib libedusetõrje rahastamine samal tasemel.

"Me oleme uuendanud kõigis maakondades teehooldelepinguid, et kõigil teedel tehakse siis seadusega nõutud tingimustel teehooldust. Talvistes tingimustes ei tasu autojuhtidel loota, et äkki läheb õnneks. Sõita kindlasti rahulikult ning varuda aega," sõnas Valt.

Kui liiklejail on aga tähelepanekuid riigimaanteede korrasoleku kohta, siis tuleks helistada maanteeinfo lühinumbril 1510.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: