Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Palling: Tallinnas võimule saamiseks on esmalt vaja meeskonda

Kalle Palling
Kalle Palling Autor/allikas: ERR

Reformierakonna juhatuse liige Kalle Palling ütles Kaja Kallase Tallinna linnapea kandidaadiks saamise ambitsioone kommenteerides, et sellise otsuse teeb piirkonna juhatus. Palling mõistis hukka Kallase poolt selle teema meedias algatamise.

Reformierakonna aseesimees Kaja Kallas teatas, et kuigi ta soovis saada Reformierakonna Tallinna linnapea kandidaadiks järgmise aasta kohalikel valimistel, ei leidnud ta erakonna juhtfiguuride toetust, mistõttu on valmis taanduma. Kallas kirjutas sellest oma blogis.

"Mina oleks selle pöördumise saatnud Reformierakonna Tallinna piirkonna liikmetele, mitte avalikkusele meedia vahendusel arutamiseks. Olen nõus nendega, kes on nimetanud seda eilse päeva pseudoteemaks, kus osa Reformierakondlasi jagab Tallinna linnapea kohta, mis alles tuleb valimistel ühise meeskonnana välja võidelda," ütles Palling ERR-ile.

"Seni ei ole ka kõikidel erakondadel kokku saada nii palju hääli, et Keskerakonda võita. Usun, et seekord see võimalus on aga selleks on vaja meeskonda ja mis peamine, ideed paremast Tallinnast," lisas ta.

Palling rõhutas, et see, kellest võiks saada Tallinna linnapea kandidaat või kandidaadi kandidaat, saab olla vaid Reformierakonna Tallinna piirkonna liikmete otsus.

"Ja neid liikmeid saab oma valmisolekutest kandideerida või mitte kandideerida erinevaid kanaleid pidi. On maitse asi, kas teha seda meedia vahendusel või sisekommunikatsiooni kanaleid pidi. Kõik nimetatud kandidaadid on head ja kindlasti ei ole see loetelu lõplik," sõnas Palling.

Kaja Kallas tõi potentsiaalsete kandidaatidena välja Kristen Michali, Yoko Alenderi ja Marina Kaljuranna ning lisas, et ise loobudes on ta valmis toetama Marina Kaljuranda

Siim Kallas ütles kolmapäeval pärast Reformierakonna juhatuse koosolekut ajakirjanike küsimustele vastates, et tema kindlasti Tallinna linnapea kohast huvitatud ei ole.

Seda, kas kohalikel valimistel üldse kandideerida, Kallas veel kaalub.

Ka erakonna esimees Taavi Rõivas ütles, et Tallinna linnapea kandidaadi otsustab Tallinna piirkonna juhatus ja peakontor sellesse ei sekku.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: