Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

President Kaljulaid külastas Virumaad

Foto: presidendi kantselei

President Kersti Kaljulaid alustas täna esimest siseriiklikku visiiti. Päeva alustas ta Lääne-Virumaal, õhtuks jõudis ta Ida-Virumaale, kus ta veedab ka reedese päeva.

Kui Lääne-Virumaal oodatakse presidendilt kaasarääkimist maavarade ja hariduse teemal, siis Ida-Virumaa ootuseks on see, et president suudaks senisest rohkem ühendada Eestimaa eesti- ja venekeelse kogukonna, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Miks alustas president oma siseriiklikku visiiti just Virumaal? "Siin on väga palju huvitavaid ettevõtteid, siin on ilus. Siin on inimesed, kel on hästi erinevad huvid ja arusaamad maailmast. Saab väidelda, saab arutada Eesti elu," vastas riigipea.

Lääne-Virumaa omavalitsuse liidu tegevjuht Sven Hõbemägi ootab eelkõige presidendi kaasarääkimist maakonna jaoks olulistel teemadel, milleks on haridus ja maavarad. Teda rõõmustas, et president on valmis nendel teemadel sõna võtma. "Eks ta eelkõige saab mõjutada protsesse oma seisukohtade väljaütlemisega ja need on väga suure mõjuga," lausus Hõbemägi.

Ida-Virumaa omavalitsuste liidu esimees Veikko Luhalaid avaldas lootust, et president aitab Eesti riigivõimu osakaalu suurendamist Ida-Virumaal. "Mulle tundub, et selle kümne aasta jooksul on kaugenenud venekeelne elanikkond Ida-Virumaal ja Eesti võim. Seetõttu rohkem tähelepanu Ida-Virumaale, rohkem tähelepanu meie mõlemale kogukonnale," sõnastas Luhalaid.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: