Rõivas mošeest: palvemaja rajamine ei eelda valitsuse heakskiitu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Peaminister Taavi Rõivas ütles Türgi välisministri juttu kommenteerides, et mošee rajamiseks ei pea valitsuselt luba küsima, kuid samas tuleb arvestada, et Eestis on väike moslemikogukond ning neil on mošee juba olemas.

Türgi välisminister Mevlüt Çavuşoğlu ütles neljapäeval välisministeeriumis peetud loengu ajal, et Türgi on valmis toetama Eestisse mošee rajamist. "Kui eestlased on nõus, siis ehitaksime suurima heameelega mošee siia Tallinna või mujale. Toetaksime seda heameelega," rääkis ta.

Rõivas ütles täna Vikerraadiole, et palvemaja rajamiseks ei pea Eestis valitsuselt luba küsima, kuid samas on mošee rajamise jutt väga hüpoteetiline.

"Ta ei öelnud, et nad kindlasti tahavad seda ehitada. [See jutt oli] pigem tingimuslik, et kui kohalik moslemikogukond plaanib seda ehitama hakata, siis nemad on valmis toetama," rääkis Rõivas.

"Meil on ikkagi väga tilluke moslemikogukond ja nende praegune palvemaja on Keevise tänaval täiesti olemas. Ma ei ole teadlik, et nad plaaniksid väga suurejooneliselt seda laiendada."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: