Narva vanim ajaleht Narvskaja Gazeta vahetas omanikku

Foto: ERR

Narva vanim ja tuntuim ajaleht Narvskaja Gazeta vahetas omanikku. Ajaleht pööras suurt tähelepanu Eestis toimuva kajastamisele, kuid nüüd võib väljaande stiil muutuda ning töö võivad kaotada umbes pooled ajalehe 13 töötajast.

60 000 elanikuga Narvas ilmub kolm ajalehte ja lisaks veel tasuta väljaanded. Narvskaja Gazeta, mis sai mullu 70-aastaseks, on neist vanim, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ajalehe ostis Saksa ärimehelt Miroslav Pienkovskilt Narvskaja Gazeta konkurent Viru Prospekt. Uus omanik kinnitab, et Narva vanimat ajalehte nad kinni ei pane.

"Ostsime tõepoolest ajalehe Narvskaja Gazeta, kuid mitte selleks, et sulgeda, vaid selleks, et seda arendada. Arvan, et üsna pikka aega hakkavad ilmuma kaks ajalehte," kinnitas Viru Prospekti vastutav väljaandja Tatjana Zavjalova.

Tema sõnul on Eesti venekeelsel meedial praegu rasked ajad - lugejaid jääb vähemaks ja ajakirjanikke napib.

Narvskaja Gazetas töötas 13 inimest ja uus omanik loodab üle võtta neist pooled.

Töötuks jäänud Narvskaja Gazeta endine peatoimetaja Sergei Stepanov arvab, et koos omanikuga muutub ajalehe stiil.

"Olen nõus, et Narva trükimeedia turg kaotab tasakaalustatud vaatenurga kõigele, mis meie riigis toimub. Narvskaja Gazeta tuli sellega toime. Ülejäänud väljaanded on, minu hinnangul, liiga pehmed," ütles Stepanov.

Narvskaja Gazeta ostutehingu hinda ei avalikustata.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: